Wrocław: naprotechnologia w Centrum Zdrowia Ogrodowa

0
983


W Centrum Zdrowia Ogrodowa we Wrocławiu – Leśnicy od grudnia 2012 rozpoczęła działalność Poradnia Zdrowia Prokreacyjnego, której działalność jest oparta na NaProTechnologii.

Jest to metoda leczenia niepłodności, która odrzuca techniki pozaustrojowego zapłodnienia in vitro. Jest w całości naturalna, opiera się na tzw. modelach płodności Creightona, polegającą na codziennych obserwacjach śluzu, temperatury, samopoczucia itd., podczas trwania całego cyklu miesiączkowego. Przeciętna długość cyklu pełnej diagnostyki w naprotechnologii trwa 24 miesiące. Metoda tak, podobnie jak in vitro, nie jest refundowana przez NFZ.

Centrum Zdrowia Ogrodowa działa od listopada 2010 roku. Świadczy usługi specjalistyczne, między innymi w zakresie stomatologii i ortodoncji, kardiologii, neurologii, chirurgii, reumatologii, urologii, ortopedii, otolaryngologii, nefrologii i diabetologii. Przyjmują tutaj lekarze rodzinni, dostępne są usługi rehabilitacyjne, psychologiczne i logopedyczne. W placówce działa laboratorium Amed. Usługi placówki, oprócz podstawowej opieki zdrowotnej, są wyłącznie komercyjne.
Placówka mieści się we Wrocławiu – Leśnicy, w nowym budynku przy ulicy Eluarda 7.

Właścicielem ośrodka jest spółka jawna „Ogrodowa”, która od 2000 roku prowadzi we Wrocławiu – Leśnicy aptekę.