Wrocław: nowe badania w Centrum MediConcept

0
786


Centrum Medyczne MediConcept z Wrocławia rozszerzyło zakres oferowanych usług o badania prenatalne.  Zabiegi są wyłącznie komercyjne. Cena badania USG wynosi 100 zł, badania laboratoryjnego- 200 zł.

Centrum otrzymało certyfikat FMF, co oznacza, że jest przychodnią zarejestrowaną na liście Fetal Medicine Founation (FMF) w Londynie uprawnioną do wykonywania badań genetycznych służących do oceny ryzyka wybranych nieprawidłowości genetycznych. Badanie genetyczne między 11 a 13 tygodniem ciąży wykonuje lekarz, który posiada certyfikat kompetencji w zakresie wykonywanych badań.

W MediConcept jest też możliwość wykonania echokardiografii płodu. Placówka nie posiada kontraktu z NFZ, ale oferuje płatność za swoje usługi w ratach.

MediConcept oferuje konsultacje specjalistyczne, między innymi w zakresie ginekologii i położnictwa, kardiologii, psychiatrii, urologii, neurologii, onkologii czy stomatologii, a także zabiegi operacyjne (m.in. w zakresie chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz chorób piersi). Klinika rozwija także działalność w dziedzinie medycyny estetycznej.

Placówka inwestuje w nowoczesne wyposażenie. Posiada między innymi cyfrowe aparaty USG, widekolposkop, aparat do zabiegów kriochirurgicznych, aparaturę do małoinwazyjnych zabiegów laparoskopowych i histeroskopowych, lasery do zabiegów kosmetologicznych i do zabiegów chirurgicznych, na przykład do laserowego usuwania żylaków.

MediConcept działa od 2002 roku. Prezesem zarządu firmy prowadzącej placówkę jest Wiktor Jarosz. Centrum mieści się przy ulicy Krzyckiej 94 we Wrocławiu.