Wrocław: powstaje prywatny szpital ginekologiczno-położniczy

0
777

W drugim kwartale 2015 roku w nowo wybudowanym budynku przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu ruszy pierwszy w tym mieście niepubliczny szpital ginekologiczno-położniczy. Inwestorami są właściciele Centrum Zdrowia Medfemina, prywatnej przychodni dla kobiet, działającej od trzech lat.

Placówka będzie dysponować komfortową salą porodową, dostosowaną do porodów rodzinnych, oraz salą cięć cesarskich. Dostępne będą zróżnicowane metody łagodzenia bólu, zarówno tradycyjne (piłka, worek sako, masaż, woda), jak i nowoczesne (TENS, Entonox, znieczulenie zewnątrzoponowe).

Szpital będzie wyposażony także w dwuosobową salę intensywnego nadzoru pooperacyjnego oraz salę dla noworodków, wymagających intensywnej opieki poporodowej, wyposażoną w inkubatory oraz urządzenia resuscytacyjne.

Jako pierwszy we Wrocławiu szpital posiadać będzie inteligentny system przywołujący dla personelu, który znacznie usprawnia pracę lekarzy i skraca czas reakcji w sytuacji, wymagającej natychmiastowej mobilizacji zespołu.

Wszystkie pomieszczenia szpitala będą klimatyzowane. W klinice przewidziano łącznie 11 miejsc w luksusowych jedno- lub dwuosobowych pokojach, wyposażonych w łazienki i kąciki do pielęgnacji noworodków. W ramach pobytu, pacjentki otrzymają specjalnie skomponowane menu z możliwością indywidualnego doboru diety.

W ofercie szpitala dostępne będą pakiety usług dostosowane do potrzeb pacjentek. Przewiduje się również 24-godzinną opiekę indywidualną, a także wybór konkretnego lekarza lub położnej, wizyty domowe położnych, porady laktacyjne, usługi medyczne oraz fizjoterapeutyczne, wspomagające rekonwalescencję po porodzie lub operacji.

Szpital będzie również wykonywał operacje ginekologiczne, zarówno przeprowadzane metodą klasyczną, jak i zabiegi laparoskopowe i histeroskopowe w specjalnie do tego celu przeznaczonej sali operacyjnej. W ofercie znajdzie się także oferta zabiegów z dziedziny ginekologii estetycznej.

Placówka będzie w pełni przygotowana do przyjmowania także osób obcojęzycznych. Wszystkie procedury lecznicze będą komercyjne. Właściciele zapowiadają, że nie będą się starać o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Obecnie w szpitalu trwają prace wykończeniowe i związane z wyposażaniem placówki. Finalizacja przedsięwzięcia zaplanowana jest na przełomie marca i kwietnia, a otwarcie w drugim kwartale 2015 roku.