Wrocław: Vratislavia Medica inwestuje w szkolenie kadry

0
291

Vratislavia Medica Szpital im. Św. Jana Pawła II z Wrocławia rozpoczął współpracę z International Academy of Manual Medicine. Celem współpracy jest organizacja szkoleń z  zakresu diagnostyki i leczenia zaburzeń powięziowych wg Fascial Distortion Model wg Typaldosa (FDM).

Będą to jedyne tego typu kursy na terenie Dolnego Śląska.

Od początku działalności Vratislavia Medica jest jednym z najważniejszych dolnośląskich ośrodków kształcenia specjalistów w dziedzinie rehabilitacji. Dzięki współpracy z IAMM  szpital uzupełni istniejący zespół specjalistów legitymujących się certyfikatem FDM.

International Academy of  Manual Medicine (IAMM) z siedzibą w Poznaniu oferuje kursy dla fizjoterapeutów, które mają na celu udoskonalenie prowadzonego kraju leczenia metodą FDM. Jest to innowacyjne podejście do leczenia urazów mięśniowo-szkieletowych.

Vratislavia Medica pod obecną nazwą funkcjonuje od 2016 roku. Wcześniej było to Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej sp. z o.o. Spółka ta powstała w roku 2011 w efekcie restrukturyzacji Zakładu Opieki Zdrowotnej – Szpitala dla Szkół Wyższych im. prof. E. Szczeklika. W roku 2014 spółkę od samorządu miasta Wrocławia kupiło Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A.

Zakres usług Vratislavia Medica obejmuje rehabilitację neurologiczną i ogólnoustrojową (na oddziale dziennym i stacjonarnym), a także rehabilitację dziecięcą. Działają tutaj poradnie: ortopedyczna i reumatologiczna. Prowadzone są programy zdrowotne: Aktywny senior, Nordic walking i Zdrowy kręgosłup. Świadczenia są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ.

Placówka zapowiada dalszy rozwój i rozszerzenie zakresu oferowanych usług o świadczenia szpitalne w zakresie ortopedii i leczenia udarów oraz o rehabilitację kardiologiczną i ortopedyczną.