Wrocław: Vratislavia Medica otwiera nowoczesny szpital

0
255

7 listopada 2017 roku we Wrocławiu odbędzie się oficjalne otwarcie Vratislavia Medica, Szpitala im. św. Jana Pawła II. Będzie to jeden z najnowocześniejszych ośrodków medycznych w Polsce w zakresie szeroko pojętej rehabilitacji, ortopedii i medycyny sportowej.

Vratislavia Medica, Szpital im. św. Jana Pawła II do niedawna funkcjonował jako Wrocławskie Centrum Medycyny Sportowej i Rehabilitacji. Dotychczasowa siedziba placówki mieściła się przy ulicy Chopina, obecnie została przeniesiona do nowego nowoczesnego budynku.

Oferta szpitala obejmować będzie specjalistyczną opiekę lekarską w zakresie rehabilitacji (między innymi neurologicznej, ogólnoustrojowej, kardiologicznej czy ortopedycznej) oraz szeroki wachlarz zabiegów chirurgicznych. Kolejny obszar specjalizacji placówki to medycyna sportowa, która odpowiada na coraz większe zapotrzebowanie wynikające z rosnącej aktywności fizycznej społeczeństwa.

– Podczas otwarcia nowej siedziby Vratislavia Medica zaprezentowane zostanie unikalne wyposażenie, które zostało sprowadzone do Wrocławia po to, aby osiągnąć możliwie jak najwyższą jakość obsługi i leczenia pacjentów. Naszym celem było stworzenie ośrodka na najwyższym światowym poziomie i w jego realizacji nie szliśmy na żadne kompromisy – deklaruje Stanisław Han, prezes Grupy Hasco, której częścią jest Vratislavia Medica.

– Szpital ma potężne możliwości obsługi pacjenta. Na przykład w zakresie rehabilitacji neurologicznej są one na razie daleko większe, niż aktualny kontrakt z NFZ. Ale mam nadzieję, że to się zmieni, bo potrzeby są ogromne, co widać doskonale po odległych terminach na świadczenia medyczne – dodaje prezes Han.

Tuż po uroczystym otwarciu szpital zorganizuje dni otwarte, podczas których  wszyscy chętni będą mogli zapoznać się zarówno z wyposażeniem i ofertą medyczną szpitala, jak i unikalną architekturą samego budynku. Planowane są także bezpłatne porady dla zwiedzających.

Nowy szpital Vratislavia Medica posiada cztery kondygnacje o łącznej powierzchni użytkowej ponad 11 000 mkw, dwie sale operacyjne, ponad 150 łóżek szpitalnych, sprzęt rehabilitacyjny umożliwiający prowadzenie kompleksowej fizjoterapii, kriokomorę, a także unikalny basen z przeciwprądem do nauki chodu. Wyposażony jest także w lądowisko dla helikopterów, aptekę z funkcją „Drive”, sklep medyczny, bistro, kaplicę i parking.

– Łóżka pacjentów przygotowano w konfiguracji dostosowanej do potrzeb danego oddziału, wyposażając poszczególne egzemplarze na przykład w ułatwiające prowadzenie rehabilitacji podwójne ramy wyciągowe, czy uchwyty do kroplówek. Sprzęt umożliwia uzyskanie niewielkiej minimalnej wysokości leża, co ma znaczenie w przypadku pacjentów mających trudności z poruszaniem się – mówi Marek Suczyk, wiceprezes Famedu Żywiec.

Szpital Vratislavia Medica położony jest przy ulicy Lekarskiej 1 we Wrocławiu nieopodal Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i Obwodnicy Śródmiejskiej.

Vratislavia Medica pod obecną nazwą funkcjonuje od 2016 roku. Wcześniej było to Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej sp. z o.o. Spółka ta powstała w roku 2011 w efekcie restrukturyzacji Zakładu Opieki Zdrowotnej – Szpitala dla Szkół Wyższych im. prof. E. Szczeklika. W roku 2014 spółkę od samorządu miasta Wrocławia kupiło Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A.