Wschowa: Nowy Szpital uruchamia stację dializ

0
1301

Szpital we Wschowie, działający w ramach Grupy Nowy Szpital, uruchamia stację dializ. Placówka rozpocznie działalność w kwietniu 2012 roku. GNS, która dzierżawiła szpital we Wschowie od 2006 roku, w roku 2011 kupiła go za 6 mln zł od powiatu nowosolskiego.

W celu otwarcia stacji dializ został wykonany kompleksowy remont całego skrzydła szpitala. Koszt inwestycji obejmujący prace projektowe, budowlane, wykończeniowe, zakup urządzeń do hemodializ, stacji uzdatniania wody i wyposażenia wyniósł około 2 mln zł. Stacja w tej chwili dysponuje 10 stanowiskami, planowane jest dokupienie kolejnych trzech.
Stacja jest gotowa od 1 marca 2012. Pierwsze dializy wykona 2 kwietnia. 27 i 28 marca 2012 szpital zaprasza na Dni Otwarte w placówce. To druga stacja dializ, prowadzona przez jednostkę wchodzącą w skład Grupy Nowy Szpital. Pierwsza została uruchomiona w sierpniu 2010 przez Nowy Szpital w Świeciu.

Szpital we Wschowie posiada cztery oddziały i 11 poradni specjalistycznych. Poza tym w placówce funkcjonują: pracownia rehabilitacji, zespoły ratownictwa medycznego oraz hospicjum. Jednostka oferuje 130 łóżek dla pacjentów.

Grupa Nowy Szpital prowadzi sieć niepublicznych szpitali, głównie powiatowych. Oprócz placówki we Wschowie pod marką Nowy Szpital działają: szpital w Kostrzynie, NZOZ Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, NZOZ Nowy Szpital w Świeciu, NZOZ Nowy Szpital im. R. Śmigielskiego w Skwierzynie, NZOZ w Świebodzinie, NZOZ Nowy Szpital w Olkuszu, zespół szpitali w Krośnie i Gubinie oraz Nowy Szpital w Szprotawie, a także Nowy Szpital w Wąbrzeźnie.