Wyróżnienia dla spółek Grupy Swissmed

0
932

Swissmed Prywatny Serwis Medyczny – spółka z Grupy Kapitałowej Swissmed znalazła się w grupie Diamentów Forbesa 2012. Inna spółka z Grupy – Swissmed Centrum Zdrowia otrzymała wyróżnienie w rankingu Gazele Biznesu 2011.

Diamenty Forbesa 2012 to lista polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swą wartość. Wartość firm została obliczona na podstawie tzw. metody szwajcarskiej, łączącej metodę majątkową i dochodową. Firmy nagrodzone są podzielone na trzy kategorie według wielkości przychodów ze sprzedaży osiągniętych w danych roku. Małe firmy to te, których przychody wynoszą od 5 do 50 mln zł, w przypadku firm średnich jest to od 50 do 250 mln zł, firmy duże osiągają przychody powyżej 250 mln zł. Swissmed Prywatny Serwis Medyczny znalazł się w grupie małych firm.

Inna spółka z Grupy Swissmed – Swissmed Centrum Zdrowia została wyróżniona w rankingu Gazele Biznesu 2011. Jest to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm prowadzony przez „Puls Biznesu”. Wyróżniane są w nim firmy, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale dają sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.

Grupa Kapitałowa Swissmed oprócz spółek Swissmed Centrum Zdrowia S.A. oraz Swissmed Prywatny Serwis Medyczny S.A. (operatorzy medyczni) obejmuje także spółki: Swissmed Nieruchomości sp. z o.o. (zajmuje się wynajęciem gabinetów lekarskich, sal operacyjnych i powierzchni biurowej) oraz Swissmed Development sp. z o.o. (zajmuje się nabywaniem gruntów pod nowe inwestycje i budową obiektów szpitalnych).