Wyróżnienie „Grand Quality” dla Synevo

0
773


Już po raz drugi firma Synevo uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie i Programie Certyfikacji Podmiotów Branży Medycznej, organizowanym przez Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości w Katowicach. I po raz drugi otrzymała certyfikat i godło „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”. A ponieważ uzyskała największą liczbę punktów wśród wszystkich certyfikowanych w tym roku podmiotów – otrzymała też certyfikat nadzwyczajny „Grand Quality”.

Oceny placówek uczestniczących w konkursie dokonała komisja ekspertów, złożona z naukowców i audytorów systemów jakości. Zbadała ona między innymi standardy obsługi pacjenta, jakość oferowanych usług, stosowane mechanizmy komunikacji z otoczeniem oraz strategię zarządzania.

„Synevo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie to placówka godna konsumenckiego zaufania, korzystająca z nowoczesnych sposobów zarządzania opartych na dużej wiedzy, umiejętności i kompetencji osobowych kierownictwa spółki i jej poszczególnych pracowników oraz nastawiona na wysoką satysfakcję klienta medycznego. Jednostka wdraża nowoczesny model HR, jest odpowiedzialna społecznie, zarządzana zgodnie z paradygmatami TQM” – ocenili eksperci oceniający Synevo.

Certyfikaty „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” przyznaje kapituła złożona z naukowców najbardziej renomowanych, polskich uczelni, między innymi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Łódzkiego i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Certyfikat promuje najlepsze polskie placówki, instytucje i firmy działające na rynku medycznym. Otrzymują go podmioty wyróżniające się wysoką jakością świadczeń, nowoczesnym modelem zarządzania oraz troską o budowanie jak najlepszych relacji z pacjentami.

Synevo to sieć obejmująca ponad 90 placówek w całym kraju (laboratoriów i punktów pobrań). Laboratoria Medyczne Synevo działają między innymi w Warszawie, Wołominie, Gdańsku, Tczewie, Lublinie, Tomaszowie Lubelskim, Łodzi, Wrocławiu, Zielonej Górze, Krakowie, Ząbkowicach Śląskich, Poznaniu, Włocławku, Bydgoszczy, Toruniu, Sosnowcu, Gorzowie Wielkopolskim oraz w Chojnicach.

Synevo wchodzi w skład międzynarodowej sieci laboratoriów medycznych,  działających w Niemczech, Turcji, Rumunii, na Ukrainie, w Gruzji, Białorusi, Mołdawii, Bułgarii, Serbii i Rosji. Synevo należy do Grupy Medicover.