XIV Akademia Medycyny Rodzinnej i Specjalistycznej Lux Med

0
1013


24 listopada 2012 roku w Ożarowie Mazowieckim ponad 500 lekarzy Grupy Lux Med wzięło udział w Akademii Medycyny Rodzinnej i Specjalistycznej. Akademia była podzielona na 3 sesje – ogólnomedyczną, pediatryczną i dentystyczną.

Organizator Akademii, Grupa Lux Med, zaplanował aż 20 prelekcji lekarzy i ekspertów zajmujących się na co dzień tematyką ochrony zdrowia. Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać między innymi wykładu pod tytułęm „Rak głównym zabójcą ludzi XXI wieku?” dr. n med. Janusza Medera, prelekcji na temat wykorzystywania nowoczesnej diagnostyki obrazowej dr. N. med. Marka Waligóry, czy też wykładu pod tytułem „Zgoda pacjenta w praktyce lekarskiej” mecenasa Wojciecha Wojtala. Odbył się również panel dyskusyjny dotyczący bezpiecznego zlecania leków refundowanych.

– Wysoko wykwalifikowany personel jest największym kapitałem każdej firmy medycznej, dlatego regularnie organizujemy akcje dydaktyczne, które mają na celu podnoszenie kompetencji zawodowych naszej kadry. Dla lekarzy, oprócz Akademii Medycyny Rodzinnej i Specjalistycznej, mamy także warsztaty szkoleniowe w naszym szpitalu. Pielęgniarki z kolei, chętnie biorą udział w organizowanych przez nas specjalistycznych kursach szkoleniowych i Akademii Pielęgniarek i Położnych – mówi lek. med. Barbara Gad-Karpierz, Dyrektor Medyczny Grupy Lux Med.

Grupa Lux Med to największy prywatny świadczeniodawca usług medycznych w Polsce. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Opieka ambulatoryjna świadczona jest w 72 własnych centrach medycznych i 24 przyzakładowych. Pacjenci na terenie całego kraju mają do dyspozycji 47 placówek.

Lux Med i 24 centra medyczne Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Od 2010 r., pod marką Profemed działa specjalistyczna przychodnia lekarska przeznaczona specjalnie dla klientów „fee for service”. Z Grupą współpracuje około 1500 poradni partnerskich w całej Polsce. Pod opieką firmy znajduje się ponad milion pacjentów. Od sierpnia 2010 działa Szpital Lux Med na warszawskim Ursynowie.