Ząbkowice Śląskie: nowa oferta świadczeń w Centrum Bonifraterskim 

0
105

Od 1 czerwca 2021 roku Bonifraterskie Centrum Rehabilitacyjno – Opiekuńcze w Ząbkowicach Śląskich będzie oferować rehabilitację niemowląt i fizjoterapię dla dzieci. Świadczenia finansowane są w ramach środków Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Świadczenia dostępne będą w formie ambulatoryjnej. Program zajęć i pomieszczenia, gdzie się one będą odbywać, przystosowane zostały dla dzieci od wieku noworodkowego do 18 roku życia, a terapeuci będą pracować różnymi metodami, takimi jak metoda Bobath, PNF, masaż Shantala, osteopatia, terapia czaszkowo- krzyżowa, trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp czy kineziotaping.  

Ośrodek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Świadczenia będą także przeznaczone dla dzieci z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego.  

Bonifraterskie Centrum Rehabilitacyjno – Opiekuńcze w Ząbkowicach Śląskich oferuje świadczenia medyczne w dziennym oddziale rehabilitacji ogólnoustrojowej. Jest tutaj dostępna między innymi rehabilitacja dla pacjentów po chorobie Covid-19, finansowana ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Czytaj także: Szpital Gajda-Med wygrał konkurs na rehabilitację pocovidową >>>

Świadczenia rehabilitacyjne oferowane są także w innych zakonnych placówkach – w Bonifraterskim Centrum Zdrowia w Piaskach-Marysinie oraz w Domu Geriatryczno-Rehabilitacyjnym w Warszawie. 

Zakon Bonifratrów prowadzi także szpitale – w Łodzi, Krakowie i Katowicach, hospicjum we Wrocławiu oraz Centrum Medyczne w Warszawie. Bonifratrzy prowadzą też na terenie całego kraju apteki, sklepy zielarsko-medyczne, domy pomocy społecznej, ośrodki wsparcia i domy wypoczynkowo-rekolekcyjne.