Żagiel Med buduje pierwszy prywatny szpital w Lublinie

0
966

CRH Żagiel Med, jedna ze spółek lubelskiej grupy kapitałowej CRH Żagiel, realizuje w Lublinie nową inwestycję w branży medycznej – pierwszy prywatny szpital. W ubiegłym roku spółka pozyskała 15 mln zł kredytu inwestycyjnego na ten cel. Źródłem finansowania inwestycji są także środki własne spółki. Na początku 2012 roku spółka uruchomiła już dwie przychodnie.

Szpital powstaje w zakupionym przez spółkę dwuskrzydłowym budynku o powierzchni ponad 3 tysiące mkw, zlokalizowanym w Lublinie, przy ulicy Tetmajera 21, który aktualnie przechodzi gruntowną modernizację. W budynku dotychczas mieściły się pomieszczenia produkcyjno-biurowe.

Podstawową działalnością placówki szpitalnej będzie kompleksowa opieka medyczna w dziedzinie położnictwa oraz realizacja procedur zabiegowych z zakresu: urologii, ginekologii i położnictwa, chirurgii ogólnej, naczyniowej, ortopedycznej i plastycznej oraz laryngologii dziecięcej i dla dorosłych.

W ramach wymienionych rodzajów specjalizacji medycznych przewiduje się wykonywanie zabiegów nie wymagających złożonych terapeutycznie procedur oraz zabiegów, po wykonaniu których nie jest wymagany dłuższy pobyt w szpitalu, co zapewni pacjentom komfort psychiczny związany z minimalnym okresem hospitalizacji. W szpitalu wykonywane będą zabiegi w trybie planowym. Większość zabiegów realizowanych przez szpital początkowo stanowić będą zabiegi komercyjne, jednak w przyszłości szpital liczy także na współpracę z NFZ.

Placówka nie będzie posiadała fizycznie wydzielonych typowych oddziałów, lecz została zaprojektowana jako funkcjonalny ciąg diagnostyczno – zabiegowy. Przestrzeń szpitala została zaaranżowana tak, aby zapewnić, jak największą elastyczność oferowanych usług. Zaplanowano maksymalnie 3-osobowe sale dla pacjentów, z dostępem do sieci Wi-Fi oraz z własnymi węzłami sanitarnymi.

Szpital ten będzie pierwszym prywatnym ośrodkiem położniczym na Lubelszczyźnie z własną szkołą rodzenia. Część położniczą szpitala utworzą: 2 sale porodowo – pobytowe (przeznaczone do porodów rodzinnych) oraz sala do cięć cesarskich. Lokalizacja tych pomieszczeń oraz rozwiązania komunikacyjne zapewnią intymność i rodzinną atmosferę na każdym etapie porodu. Każda pacjentka uzyska możliwość indywidualnej opieki położnej. Stanowiska do intensywnej opieki nad noworodkiem zapewnią bezpieczeństwo nowo narodzonym w szpitalu dzieciom.

Pacjenci do szpitala Żagiel Med będą kierowani przez sieć poradni, z których jedna znajdzie się na terenie szpitala, zaś dwie pozostałe uruchomione zostały w styczniu 2012 na terenie dwóch prężnie rozwijających się dzielnic Lublina – na osiedlu LSM, przy ul. T. Zana 32 (w GREY OFFICE) oraz przy ul. Onyksowej 12 (osiedle Poręba). Obecnie trwają rozmowy z lekarzami, pielęgniarkami, położnymi oraz pozostałym personelem medycznym.

Lubelska Grupa Kapitałowa CRH Żagiel to grupa podmiotów gospodarczych działających na rynku od 1990 roku i współpracujących ze sobą w oparciu o powiązania kapitałowe. Spółka CRH Holding Sp. z o.o. pełni rolę nadzorczą wobec wszystkich pozostałych spółek, zarówno w sferze organizacyjnej, finansowej jak i strategicznej. Spółka specjalizuje się w handlu oraz pośrednictwie finansowym.