Żagiel Med: nowe zabiegi w zakresie laryngologii

0
832

W szpitalu Żagiel Med w Lublinie rozpoczęto operacyjne leczenie chorób nowotworowych  głowy i szyi. W placówce dostępny jest pełen zakres zabiegów, w tym najbardziej skomplikowane, wykonywane jedynie w niektórych ośrodkach laryngologicznych w Polsce. Od niedawna w placówce oferowane jest także leczenie zespołu bezdechu i chrapania.

W szpitalu został już wykonany pierwszy wysokospecjalistyczny, skomplikowany zabieg operacyjny, dotyczący guza przestrzeni przygardłowej z przerzutami do węzłów chłonnych szyi. Zabiegi przeprowadza zespół operacyjny z prof. dr hab. n. med. Kamalem Morshedem na czele.

Nowością w placówce jest także kompleksowa diagnostyka i leczenie zespołu bezdechu i chrapania. W skład diagnostyki tej przypadłości wchodzi bardzo dokładny wywiad laryngologiczny, badanie laryngologiczne z oceną endoskopową jam nosa, nosogardła, jamy ustnej, gardła i krtani oraz badanie polisonograficzne, które wykonuje się w trakcie snu. Leczenie może polegać na plastyce skrzywionej przegrody nosowej, usunięciu migdałków, czy na leczeniu zabiegowym przy pomocy RF (fale radiowe). Stosowana jest też plastyka języczka, podniebienia i gardła, czyli UPPP (uwulo- palatofaryngoplastyka)

Główną działalnością części szpitalnej Żagiel Med jest realizacja procedur zabiegowych z zakresu: ginekologii, urologii, chirurgii ogólnej i naczyniowej a także  laryngologii dla dorosłych i dzieci. Pracownia diagnostyki obrazowej  wyposażona jest w aparat do diagnostyki ultrasonograficznej (ogólnej i dopplerowskiej), urządzenie do radiografii cyfrowej oraz rezonans magnetyczny, dedykowany ortopedii i reumatologii.

Żagiel Med prowadzi w Lublinie trzy placówki: przy ulicy Tetmajera 21, gdzie działa szpital z przychodnią, oraz przy ulicach – Onyksowej 12 oraz Zana 32 A, gdzie działają jednostki ambulatoryjne. Placówki Żagiel Med oferują usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę, medycynę pracy i usługi szpitalne. Oprócz usług poradni POZ pozostałe usługi placówek są komercyjne. Spółka Żagiel Med należy do Lubelskiej Grupy Kapitałowej CRH Żagiel.