Żagiel Med: rozbudowa szpitala

0
935


Szpital Żagiel Med z Lublina, otwarty w drugiej połowie 2012 roku, rozbudowuje się. W wyniku inwestycji placówki zwiększy dwukrotnie liczbę posiadanych łóżek. Obecnie jest ich 20, po rozbudowie będzie dysponowała 41 miejscami szpitalnymi.

Szpital Żagiel Med specjalizuje się w usługach w zakresie ginekologii i położnictwa. Realizuje także procedury zabiegowe w zakresie ginekologii, urologii, chirurgii ogólnej i naczyniowej a także  laryngologii dla dorosłych i dzieci. Przy szpitalu działa ambulatorium oraz pracownia diagnostyki obrazowej.

Placówka oferuje na razie wyłącznie usługi komercyjne. Rozbudowa jest prowadzona między innymi pod kątem starania się o środki z Narodowego Funduszu Zdrowia. Konkurs będzie ogłoszony jesienią 2013 roku. Do tego czasu zakończy się inwestycja w placówce.

Szpital Żagiel Med. działa przy ulicy Tetmajera 21, w zakupionym i zaadaptowanym dwuskrzydłowym budynku o powierzchni ponad 3 tysiące mkw. Właścicielem Szpitala jest Lubelska Grupa Kapitałowa CRH Żagiel, grupa podmiotów gospodarczych działających na rynku od 1990 roku i współpracujących ze sobą w oparciu o powiązania kapitałowe. Spółka CRH Holding Sp. z o.o. pełni rolę nadzorczą wobec wszystkich pozostałych spółek, zarówno w sferze organizacyjnej, finansowej jak i strategicznej. Spółka specjalizuje się w handlu oraz pośrednictwie finansowym.