Żagiel Med wprowadza abonamentowe usługi medyczne

0
1005


Spółka Żagiel Med z Lublina podpisała umowę z PZU Pomoc S.A. dotyczącą świadczenia abonamentowych usług medycznych. Otwarty w drugiej połowie 2012 roku Szpital Żagiel Med oferuje także pakiety dla kobiet w ciąży.

Umowa współpracy z PZU Pomoc S.A.  dotyczy udzielania świadczeń medycznych klientom PZU we wszystkich trzech placówkach CRH Żagiel Med.  Funkcjonują one w Lublinie przy ulicy Tetmajera 21, gdzie działa szpital z przychodnią, oraz przy ulicach – Onyksowej 12 oraz Zana 32 A, gdzie działają jednostki ambulatoryjne. Placówki Żagiel Med oferują usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę, medycynę pracy i usługi szpitalne.

Szpital Żagiel Med specjalizuje się w usługach w zakresie ginekologii i położnictwa. Realizuje także procedury zabiegowe w zakresie ginekologii, urologii, chirurgii ogólnej i naczyniowej a także  laryngologii dla dorosłych i dzieci. Przy szpitalu działa ambulatorium oraz pracownia diagnostyki obrazowej.

Placówka oferuje na razie wyłącznie usługi komercyjne. Obecnie w szpitali trwa rozbudowa, która jest prowadzona między innymi pod kątem starania się o środki z Narodowego Funduszu Zdrowia. Konkurs będzie ogłoszony jesienią 2013 roku. W wyniku inwestycji liczba miejsc w szpitali zwiększy się z 20-tu do 41.

Oferowane przez Żagiel Med pakiety na prowadzenie ciąży obejmują opiekę lekarską w trakcie całej ciąży lub dwóch trymestrów (w zależności od pakietu). Koszt pakietów to 1450 zł (z rabatem 24 procent) oraz 1000 zł (z rabatem 16 procent).

Spółka Żagiel Med należy do Lubelskiej Grupy Kapitałowej CRH Żagiel, grupy podmiotów gospodarczych działających na rynku od 1990 roku i współpracujących ze sobą w oparciu o powiązania kapitałowe. Spółka CRH Holding Sp. z o.o. pełni rolę nadzorczą wobec wszystkich pozostałych spółek, zarówno w sferze organizacyjnej, finansowej jak i strategicznej. Spółka specjalizuje się w handlu oraz pośrednictwie finansowym.