Zalesie: powstał dom opieki dla seniorów

0
941


W Zalesiu Górnym niedaleko Warszawy powstał dom opieki dla osób starszych – Dom Seniora Zalesie. Placówka oferuje 30 miejsc dla pensjonariuszy. Placówkę prowadzi Medvita 24, firma zajmująca się organizowaniem opieki dla seniorów w kraju i za granicą.

Ośrodek podzielony został na dwie części: Willa „Zalesie” przeznaczona jest dla osób funkcjonujących samodzielnie a willa „Vita” dla osób z zaawansowaną demencją, pensjonariuszy leżących czy też wymagających całodobowej opieki. Każdy pokój wyposażony jest w specjalistyczne łóżko i system przywoływania opiekunów.  Dom posiada własną jadalnię, pokoje wypoczynkowe oraz specjalne gablotki z rzeczami osobistymi pacjentów, które pomogą im w orientacji przestrzennej. Podobnie jak w willi „Zalesie” pensjonariusze będą mieli prowadzone zajęcia rehabilitacyjne, poprawiające pamięć i zdolności manualne.

Koszt pobytu dziennego został ustalony od 99 zł, pobytu tygodniowego – od 625 zł, a miesięcznego od 2500 zł. Cena uzależniona jest od wielkości pokoju oraz stanu zdrowia pensjonariusza.

Zalesie Górne to znana miejscowość letniskowa, położona w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, 25 km od centrum stolicy, 3 km od Piaseczna i około 10 km od Konstancina.

Medvita 24 od kilku lat działa na rynku niemieckim, gdzie zajmuje się kilkuset niepełnosprawnymi seniorami. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie przy ulicy Lambady 10.