Zapraszamy na III Kongres Szpitali Prywatnych

0
869


Andrzej Sokołowski, Prezes Zarządu OSSP

Podczas III Kongresu Szpitali Prywatnych, organizowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych, który odbędzie się 10 maja 2013 roku w Warszawie, poruszane będą dwa główne tematy interesujące dla wszystkich świadczeniodawców usług medycznych – opieka transgraniczna w świetle dyrektywy unijnej oraz pomoc publiczna.

Opieka transgraniczna to zagadnienie dotyczące placówek medycznych w całej Europie. Wprowadzając taki punkt do programu Kongresu, chcemy pokazać, że nie różnimy się pod tym względem od pozostałych krajów europejskich, ale jednocześnie uświadomić uczestnikom, że jesteśmy pod wieloma względami spóźnieni, jeśli chodzi o wprowadzanie rozwiązań w tym zakresie. Pomoc publiczna to również ważne zagadnienie, które wzbudza wiele kontrowersji, chociażby takich – czy środki pochodzące z podatków prywatnych przedsiębiorców mogą być przekazywane na podmioty stające się wobec tych przedsiębiorców konkurencyjne.

Jako uzupełnienie programu zaplanowaliśmy Okrągły Stół, podczas którego odbędzie się dyskusja na temat zagrożeń dla szpitali prywatnych w dobie zmian ustawowych.

Do udziału w Kongresie zaprosiliśmy przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia, Ministerstwa Zdrowia oraz Europejskiej Unii Szpitali Prywatnych. Poprzednie edycje zgromadziły ponad dwustu uczestników, w tym roku liczymy na więcej, nie tylko przedstawicieli prywatnych podmiotów, ale także placówek publicznych, ponieważ poruszane tematy będą z pewnością interesujące dla wszystkich świadczeniodawców usług medycznych.

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie
http://www.szpitale.org/kongres2013/start/