Żary: nowe gabinety w CM Eskulap

0
1147

Centrum Medyczne Eskulap z Żar poszerza ofertę usług finansowanych ze środków NFZ. W październiku usługi takie oferują cztery nowe poradnie. Kolejne będą oferowały takie konsultacje jeszcze w listopadzie 2011. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia wynosi w 2011 roku 379 998 zł.

Kontrakt ten dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz leczenia stomatologicznego. Od października kontraktem objęte są także konsultacje z zakresu chirurgii dziecięcej, hematologii i medycyny sportowej. Od listopada będzie można skorzystać z konsultacji kardiologicznej i onkologicznej finansowanej z NFZ.

Centrum Medyczne Eskulap z Żar rozpoczęło działalność w 1996 r. Siedziba placówki mieści się na parterze zabytkowej kamienicy przy ulicy Moniuszki 2, zajmując pomieszczenia o powierzchni 300 mkw. Filia działa przy ulicy Skarbowej w Żarach. Placówka dysponuje sprzętem diagnostycznym, takim jak ultrasonografy, w tym z opcją kolorowego Dopplera, i radiowizograf stomatologiczny. Przeprowadzana jest tutaj spirometria – komputerowe badanie wydolności płuc, badanie pola widzenia, video- rektoskopia, anoskopia, audiometria – komputerowe badanie słuchu, EKG wysiłkowe (bieżnia wysiłkowa, cykloergometr), Echo Serca, EKG serca i badania HOLTERA oraz małe zabiegi chirurgiczne. Eskulap posiada umowy z kilkuset zakładami pracy na usługi w zakresie medycyny pracy. Prowadzi też szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Założycielem i dyrektorem Centrum Medycznego Eskulap jest lek. med Janusz Stankiewicz.