Żary: nowy trakt porodowy w Szpitalu na Wyspie

0
791


Szpital na Wyspie, działający w Żarach, otworzył przebudowany trakt porodowy. W ramach inwestycji stworzono trzy klimatyzowane pokoje porodowe, w tym jeden wyposażony w wannę z hydromasażem zmniejszającym odczuwanie bólu.

W nowych pokojach, z wszelkimi wygodami i z pełnym poszanowaniem intymności pacjentki, przy udziale fachowego personelu, mogą odbywać porody indywidualne lub rodzinne.

Pokoje te oprócz specjalistycznych łóżek porodowych i stanowisk dla noworodków posiadają kącik relaksacyjny z drabinką do ćwiczeń, aneks kuchennym, system audio oraz telewizję.

Remont obejmujący kompletną przebudowę traktu porodowego, wymianę wszystkich instalacji technicznych, instalację klimatyzacji i wyposażenie w sprzęt (łóżka porodowe) kosztował 730 tys. zł.

Szpital pod nazwą Szpital Na Wyspie rozpoczął działalność w kwietniu 2002 roku w ramach spółki z o.o. powołanej przez powiat żarski w celu prowadzenia szpitala po zadłużonym samodzielnym publicznym ZOZ-ie. Udziałowcem spółki w 100 procentach jest powiat żarski.

Szpital prowadzi 7 oddziałów, w tym geriatryczny, poradnie w Żarach i Lubsku,  zakład rehabilitacji oraz zakłady opieki długoterminowej.