Zawadzkie: powstał prywatny dom seniora

0
427

W miejscowości Zawadzkie, w powiecie strzeleckim, w województwie opolskim, powstał prywatny dom seniora Tiliam. Inwestycja była dofinansowana ze środków unijnych. Wartość projektu wyniosła 7,6  mln zł, dofinansowanie miało wartość  – 3,5 mln zł.

Projekt obejmował prace budowlane, które miały na celu dostosowanie budynku dawnego biurowca do potrzeb placówki, oraz zakup wyposażenia, w tym rehabilitacyjno – medycznego oraz zakup samochodu specjalistycznego dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. W rezultacie powstał obiekt na 30 miejsc stacjonarnych oraz 15 dla osób korzystających z opieki dziennej.

Dla seniorów przygotowano przestronne pomieszczeni, między innymi pokój dzienny, jadalnię, kącik biblioteczny, kuchnię, ogród zimowy oraz letni,  gabinety rehabilitacyjne. Każdy pokój posiada łazienkę, telewizor, radio oraz system przywoławczy.

Przestrzeń w domu, zarówno wewnątrz budynku, jak i teren zielony i ogród wokół, sprzyjają wypoczynkowi i aktywnej rekreacji. Dla prowadzących placówkę standardem jest, by usługi rekreacyjne świadczyć każdego dnia, w wymiarze co najmniej trzech godzin. W ich ramach jest fitness, jogging, turystyka rowerowa, nordic walking, pływanie czy joga. Jest tutaj także sala przeznaczona do różnych form aktywności (mini siłownia z rowerkami stacjonarnymi, stepperem i orbitrekiem, kącik outdoor fitness wyposażony w zestaw urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu, w tym wyciąg i krzesełko, biegacz i orbitrek, prasa nożna, surfer i wioślarz, rower i jeździec, TAI CHI małe i duże koła oraz masażer).

W placówce powstała także pierwsza w tej miejscowości ogólnie dostępna grota solna, a także sauna, dostępne są także dla osób spoza domu różnego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne.

Koszt pobytu stacjonarnego w placówce wynosi od 3800 do 5000 zł miesięcznie. Koszt pobytu dziennego natomiast – od 130 do 180 zł.

Dom seniora mieści się przy ulicy Polnej 3. Placówkę prowadzi Nadir spółka z o.o. z siedzibą w Rybniku, zajmująca się między innymi obrotem i zarządzaniem nieruchomościami oraz pracami budowlanymi. Jej prezesem jest Tomasz Trepka.