„Zdrowy obywatel, zdrowia Polska” – mottem I Kongresu Zdrowia Pracodawców RP

0
1036

Od 29 do 30 września 2016 roku w Warszawie odbędzie się I Kongres Zdrowia Pracodawców RP. Organizatorami przedsięwzięcia są Pracodawcy RP, a współorganizatorami między innymi: Lux Med oraz Pracodawcy Medycyny Prywatnej. Rozpoczęła się już rejestracja uczestników.

Podczas pierwszego dnia spotkania organizatorzy planują serię warsztatów z udziałem ekspertów. W ich trakcie zostaną opracowane rekomendacje dotyczące poszczególnych segmentów systemu ochrony zdrowia w Polsce. W drugim dniu odbędą się obrady plenarne z udziałem przedstawicieli interesariuszy systemu.

– Chcemy, aby podczas debat panelowych zostały wypracowane konkretne rozwiązania systemowe, sformułowane rekomendacje mogące w znacznym stopniu usprawnić działanie kulejącej opieki zdrowotnej. Dlatego poszczególne panele postanowiliśmy pogrupować w trzech kategoriach – strategii, organizacji oraz spraw pacjenta. Efekty prac mają w założeniu prowadzić do zwiększenia jakości usług, poprawy komfortu pacjentów i tym samym lepszego zdrowia wszystkich Polaków. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że kondycja polskiej gospodarki jest ściśle związana ze stanem służby zdrowia, która stanowi jedną z jej gałęzi. Daliśmy już temu wyraz podczas Polskiego Kongresu Gospodarczego, kiedy jeden z paneli poświęcony był właśnie służbie zdrowia. Już wtedy wiedzieliśmy jednak, że ten temat jest tak obszerny, że w trakcie krótkiej dyskusji można jedynie zasygnalizować pewne kwestie, ale na rozmowę o konkretnych rozwiązaniach potrzeba o wiele więcej czasu. Dlatego zdecydowaliśmy się na organizację I Kongresu Zdrowia Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Chcemy i będziemy ze wszystkich sił dążyć do tego, aby rekomendacje wypracowane w jego trakcie stały się autentyczną receptą na lek, który postawi na nogi polską służbę zdrowia – mówi Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP.

Wszystkie rekomendacje Kongresu zostaną zebrane w postaci raportu, wokół którego prowadzona będzie dalsza dyskusja publiczna. Księga rekomendacji zostanie także przekazana ministrowi zdrowia, parlamentarzystom oraz przedstawicielom zainteresowanych środowisk.

Partnerem merytorycznym Kongresu jest Instytut Zdrowia i Demokracji. Poza tym współorganizatorami są także: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych, Polska Federacja Szpitali, Porozumienie Zielonogórskie, Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych Infarma oraz Rzeczpospolita.

Kongres Zdrowia Pracodawców RP odbędzie się w Hotelu Sheraton w Warszawie przy ulicy Bolesława Prusa 2. Udział w Kongresie jest bezpłatny.

Program Kongresu dostępny jest na stronie: www.kongreszdrowia.pl

Rejestracja uczestników odbywa się poprzez stronę internetową: www.kongreszdrowia.pl

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.