Zgoda UOKiK na przejęcie Tomma przez PZU Zdrowie

0
181

PZU Zdrowie otrzymało od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodę na przejęcie 100 procent udziałów w spółce Tomma Diagnostyka Obrazowa. Tym samym kończy się rozpoczęty w listopadzie 2019 ostatni etap tej transakcji, a sieć własna PZU Zdrowie poszerza się do 130 placówek w całej Polsce.

Pacjenci PZU Zdrowie będą mogli korzystać ze zlokalizowanych w prawie 30 miastach pracowni diagnostyki obrazowej oferujących badania tomografem komputerowym, rezonansem magnetycznym, a także RTG i USG.

Tomma Diagnostyka Obrazowa ma ponad 25-letnie doświadczenie na polskim rynku prywatnej opieki medycznej. Placówki sieci zlokalizowane są między innymi  w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Białymstoku, Szczecinie, Częstochowie i Opolu.

Tomma Diagnostyka Obrazowa zostanie przejęta od funduszu private equity THC.

PZU Zdrowie ma sieć liczącą już 130 własnych i 2200 partnerskich placówek w prawie 600 miastach w Polsce. Współpracuje z kilkudziesięcioma szpitalami i ponad połową aptek w kraju. Oferuje pomoc prawie 2000 lekarzy przeszło 50 specjalizacji. W sierpniu 2019 PZU Zdrowie otworzyło pierwsze gabinety stomatologiczne pod własną marką.

Czytaj także: Tomma: nowe pracownie w województwie podkarpackim>>>