Zgoda UOKiK na zakup Neomedic przez Medicover

0
530

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na zakup przez Medicover udziałów w Neomedic, grupie szpitali specjalizujących się w neonatologii i położnictwie prowadzących działalność w południowej Polsce. Wartość transakcji wynosi 70 mln euro.

Medicover kupuje udziały w Neomedic od Innova Capital, funduszu kapitałowego w Europie Środkowej i Wschodniej.

Innova Capital zainwestowała w Neomedic w październiku 2012 roku, kiedy to przejęła prawie 70 procent udziałów spółki. Była to kolejna transakcja typu sukcesja założycieli zrealizowana przez fundusz Innova w ostatnich latach.

Neomedic prowadzi dwa duże szpitale w Krakowie i w Nowym Sączu, a także jeden mniejszy prywatny szpital w Krakowie oraz przychodnie i ośrodki podstawowej opieki medycznej. W roku 2018 w szpitalach prowadzonych przez Neomedic przyszło na świat 7.600 dzieci.

Ośrodki świadczą specjalistyczną opiekę szpitalną w zakresie neonatologii, położnictwa, ginekologii, a także w innych obszarach specjalistycznych. Główny należący do Grupy szpital w Krakowie jest jednym z trzech w tej części Polski, jaki zakwalifikowany został do „poziomu 3” , co oznacza, że należy do najbardziej zaawansowanych pod względem medycznym ośrodków, oferujących specjalistyczne usługi w zakresie ochrony zdrowia na najwyższym poziomie w zakresie swojej specjalizacji, leczących najbardziej skomplikowane przypadki.

Grupa Medicover, która została utworzona w 1995 roku, należy do wiodących międzynarodowych spółek świadczących usługi w zakresie opieki zdrowotnej i usług diagnostycznych. Medicover prowadzi działalność w wielu przychodniach, szpitalach, ośrodkach specjalistycznych oraz laboratoriach. Do największych rynków Medicover należą Polska i Niemcy. W roku 2017 wartość przychodów Grupy Medicover, zatrudniającej 15.900 pracowników, wyniosła około 580 mln euro.