Zielona Góra: Centrum Olimp z kontraktem na poradnię ortopedyczną dla dzieci

0
203

Centrum Medycyny Sportowej Olimp z Zielonej Góry od lipca 2015 roku prowadzi poradnię urazowo-ortopedyczną dla dzieci do 18 roku życia, której usługi są finansowane w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Placówka starała się przez rok o kontrakt na te świadczenia.

Poradnia oferuje leczenie w trybie ambulatoryjnym wszystkich urazów dzieci i młodzieży – w tym sportowych.

Olimp jest jedyną w województwie lubskim placówką specjalizującą się w kompleksowej obsłudze medycznej sportowców. Obsługa ta obejmuje: orzecznictwo sportowo-lekarskie, diagnostykę oraz leczenie i rehabilitację.

Placówka oferuje także świadczenia w zakresie neurochirurgii, radiologii i rehabilitacji. Oferuje konsultacje chirurga dziecięcego, a także diagnostykę obrazową – RTG. Proponuje nowoczesne metody leczenia bólów kręgosłupa i walki z cellulitem.

Od roku 2013 Olimp zajmuje nową siedzibę przy ulicy Urszuli 10.

Usługi oferowane przez placówkę są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt z Funduszem zawarty na rok 2015 ma wartość 601 620 zł i dotyczy świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla dzieci oraz świadczeń w zakresie medycyny sportowej.