Zielona Góra: nowe badania w Centrum Medycznym Aldemed

0
983


Od 30 czerwca 2014 Centrum Medyczne Aldemed z Zielonej Góry oferuje nowy rodzaj usług – badanie bezdechu nocnego (poligrafia). Koszt badania wynosi 160 zł. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości pacjent może skorzystać z leczenia w poradni pulmonologicznej, która działa w placówce.

Wskazania do przeprowadzenia badania dla osób dorosłych to chrapanie, zwłaszcza u osób otyłych, nadciśnienie tętnicze oporne na leczenie, nadmierna senność dzienna i brak koncentracji, upośledzenie funkcji poznawczych, nocne pocenie, obniżenie libido, sen, ktory nie przynosi wypoczynku, drażliwość czy zbyt długie przerwy w oddychaniu w trakcie snu.

Niepokojące badania, które powinny być wskazaniami do przeprowadzania badania u dzieci to moczenie nocne, gorsze wyniki w nauce i podejrzenie ADHD, chrapanie nocne, niespokojny sen, spanie z odchyloną głową do tyłu, zespół niespokojnych nóg czy zbyt długie przerwy w oddychaniu w trakcie snu.

Aldemed prowadzi dwie placówki w Zielonej Górze. Główna siedziba Centrum mieści się przy ulicy Niepodległości. W filii Zastal, przy ulicy Towarowej 20, działa także szpital.

Aldemed oferuje usługi szpitalne, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, stomatologię, rehabilitację i diagnostykę, a także podstawową opiekę zdrowotną, którą obejmuje ponad 24 tysiące pacjentów.

Usługi Centrum są zarówno komercyjne jak i finansowane z NFZ. Kontrakt z Funduszem zawarty na rok 2014 ma wartość 7 819 642 zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia stomatologicznego, rehabilitacji leczniczej oraz profilaktycznych programów zdrowotnych.