Zielona Góra: nowe zabiegi w CM Aldemed

0
881


Centrum Medyczne Aldemed z Zielonej Góry rozszerzyło zakres oferowanych usług o operacje atroskopowe stawów kolanowych. Zabiegi są wyłącznie komercyjne. Centrum nie posiada kontraktu z NFZ na leczenie szpitalne, pomimo tego, że od początku 2011 roku posiada nowocześnie wyposażone szpital, którego utworzenie kosztowało kilkanaście milionów złotych.

Cena zabiegu artroskopii kolana wynosi do 2500 zł (jest ustalana indywidualnie).

Aldemed prowadzi dwie placówki w Zielonej Górze. Oprócz filii Zastal jest to placówka przy ulicy Niepodległości. Oferuje usługi szpitalne, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, stomatologię, rehabilitację i diagnostykę, a także podstawową opiekę zdrowotną, którą obejmuje obecnie ponad 24 tysiące pacjentów.

Kontrakt placówki z NFZ (bez POZ) ma w roku 2012 wartość 8 412 957,25 zł. Z Narodowego Funduszu Zdrowia finansowane są usługi w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji, stomatologii oraz profilaktycznych programów zdrowotnych.

Aldemed od wielu miesięcy czyni starania o uzyskanie  kontraktu na wykonywanie zabiegów operacyjnych w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.