Zielona Góra: nowy zakres usług w Centrum Aldemed

0
839

Centrum Medyczne Aldemed z Zielonej Góry rozszerzyło zakres swoich usług rehabilitacyjnych o metodą Neurac. Oferuje także promocyjne ceny na zabiegi falą uderzeniową ESWT.

Zabiegi oferowane są w cenie 50 zł. Fala uderzeniowa ESWT to innowacyjna, wyjątkowo efektywna metoda stosowana w schorzeniach barku, biodra, kolana, bólu stóp czy łokcia.

Natomiast metoda Neurac to nowe podejście do diagnostyki i terapii zaburzeń mięśniowo – szkieletowych narządu ruchu. Metoda jest oparta na doświadczeniach fizjoterapeutów pracujących na urządzeniu Redcord oraz na zasadach naukowych. Jest stosowana w bólach odcinka lędźwiowego, bólach szyi, dysfunkcji barków, bioder i kończyn dolnych.

Aldemed oferuje szeroki zakres zabiegów rehabilitacyjnych, takich jak krioterapia miejscowa, kriokomora, diadynamik, magnetronic, jonoforeza, parafina, ćwiczenia na sali z udziałem rehabilitanta, masaże.

Aldemed prowadzi dwie placówki w Zielonej Górze. Główna siedziba Centrum mieści się przy ulicy Niepodległości. W filii Zastal, przy ulicy Towarowej 20, działa szpital. Aldemed oferuje usługi szpitalne, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, stomatologię, rehabilitację i diagnostykę, a także podstawową opiekę zdrowotną, którą obejmuje obecnie ponad 27 tysięcy pacjentów.

Usługi Centrum są zarówno komercyjne jak i finansowane z NFZ. Kontrakt z Funduszem zawarty na rok 2015 ma wartość ponad 9 mln zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia stomatologicznego, rehabilitacji leczniczej oraz profilaktycznych programów zdrowotnych.

Aldemed posiada też umowy z kilkuset zakładami pracy na przeprowadzanie badań z zakresu medycyny pracy. Prowadzi szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zakończone wydaniem certyfikatu. Jest także partnerem centrów medycznych takich jak  Medicover,  Enel-Med, Centrum Medyczne Damiana, Falck, Lux Med, Scanmed, Polmed czy Medycyna Rodzinna.