Zielona Góra: operacje z użyciem mikroskopu w CM Aldemed

0
277


W Centrum Medycznym Aldemed w Zielonej Górze wykonywane są zabiegi dyskopatii lędźwiowej. 28 listopada 2017 roku po raz pierwszy zabiegi były wykonywane z użyciem mikroskopu operacyjnego.

Czas oczekiwania na zabiegi dyskopatii lędźwiowej w placówkach publicznych jest coraz dłuższy, średnio wynosi około 1,5 roku. W Szpitalu Aldemed pacjenci mogą wykonać operację w ciągu kilku dni od zgłoszenia.

Placówka nie posiada kontraktu z NFZ na te świadczenia (koszt zabiegu wynosi 10 tys. zł), ale jest możliwość płatności w ratach.

Szpital Aldemed działa w placówce Zastal przy ulicy Towarowej 20 w Zielonej Górze. Funkcjonują tam również poradnie specjalistyczne, pracownie diagnostyczne oraz dział rehabilitacji.

Główna siedziba Centrum mieści się przy ulicy Niepodległości. Najnowsza przychodnia Aldemed została otwarta w lipcu 2016 na Osiedlu Śląskim. Aldemed zapowiada otwarcie jeszcze jednej placówki w Zielonej Górze.

Aldemed oferuje usługi szpitalne w trybie jednego dnia, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, stomatologię, rehabilitację i diagnostykę, a także podstawową opiekę zdrowotną, którą obejmuje obecnie ponad 27 tysięcy pacjentów.

Aldemed posiada kontrakt z NFZ na swoje świadczenia, ale nie ma wśród nich zakontraktowanych usług leczenia szpitalnego.

W 2016 roku Centrum Medyczne Aldemed obchodziło 20-lecie działalności.