Zmiany personalne w NFZ i Ministerstwie Zdrowia

0
973


Premier Donald Tusk odwołał Jacka Paszkiewicza ze stanowiska prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Zmiany personalne nastąpiły także w Ministerstwie Zdrowia. Wiceministra Marka Habera zastąpił Igor Radziewicz-Winnicki.

Do czasu powołania nowego prezesa NFZ jego obowiązki będzie pełnił dotychczasowy zastępca Zbigniew Teter. Minister Bartosz Arłukowicz zapowiedział, że nowego kandydata na prezesa NFZ przedstawi za około dwa tygodnie od ogłoszenia decyzji o odwołaniu Jacka Paszkiewicza, co nastąpiło 5 czerwca 2012.

Nowy wiceminister zdrowia, Igor Radziewicz-Winnicki, był między innymi wykładowcą w Zakładzie Pielęgniarstwa i Społecznych Problemów Medycznych Katedry Pielęgniarstwa Wydziału Opieki Zdrowotnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracował też w Klinice Pediatrii Śląskiej Akademii Medycznej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Oddziale Gastroenterologii Dziecięcej. Był asystentem i adiunktem w Wydziale Społeczno-Ekonomicznym Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. Jerzego Ziętka w Katowicach. Pełni funkcję Sekretarza Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

W Ministerstwie Zdrowia jest obecnie pięciu wiceministrów. Oprócz Igora Radziewicza-Winnickiego są to Aleksander Sopliński, Agnieszka Pachciarz, Jakub Szulc (sekretarz stanu) oraz Cezary Rzemek.