Żory: podciśnieniowy opatrunek PICO dostępny w Sport-Klinice

0
1162


Sport-Klinika z Żor wprowadziła nowy produkt podnoszący jakość usług medycznych i zwiększający bezpieczeństwo pacjenta – podciśnieniowy opatrunek PICO firmy Smith and Nephew. Opatrunek służy do leczenia ran, chroni przed zanieczyszczeniami, przyspiesza proces gojenia.

System PICO jednorazowego użytku do terapii NPWT (Negative Pressure Wound Therapy) to nowoczesne wykorzystanie podciśnienia uzyskiwanego za pomocą elastycznego opatrunku podłączonego do przenośnej pompy kieszonkowej wielkości, który działa przez maksymalnie 7 dni.

Dzięki prostocie systemu PICO pacjent może krócej przebywać w szpitalu,  co pomaga szybciej wrócić do normalnego życia i zmniejsza całkowity koszt opieki.

Sport Klinika to dziś jeden z największych w Polsce ośrodków specjalizujących się w leczeniu schorzeń i urazów narządu ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem urazów sportowych. Placówka powstała w 2002 roku. Jej specjalnością są małoinwazyjne zabiegi operacyjne metodą artroskopową, a w szczególności zabiegi rekonstrukcyjne i naprawcze stawu kolanowego i ramiennego. W szpitalu przeprowadzane są operacje refundowane przez NFZ oraz zabiegi komercyjne. Ośrodek od lat współpracuje ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach.

W roku 2013 w Sport Klinice otwarty został nowy kompleks medyczny, składający się z Centrum Diagnostyki Obrazowej prowadzonego przez firmę Helimed oraz szpitala specjalizującego się w leczeniu schorzeń i urazów narządu ruchu.