ORPEA Polska szkoli opiekunów domowych

0
459

ORPEA Polska, największa w kraju sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych, organizuje bezpłatne warsztaty dla opiekunów domowych osób niesamodzielnych. 22 września 2018 roku odbędą się one w Chorzowie, w Domu Opieki Honorata.

Warsztaty, które mają charakter praktyczny, składają się z trzech części: opiekuńczo-pielęgniarskiej, rehabilitacyjnej i psychologicznej. Ich uczestnicy ćwiczą poznane techniki opieki nad chorym pod okiem pielęgniarek i fizjoterapeutów, specjalizujących się w opiece długoterminowej, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie zawodowe.

Warsztaty z założenia miały być odpowiedzią na potrzeby rodzin, których bliscy kończyli pobyt krótkoterminowy (opieka i rehabilitacja po hospitalizacji) w jednym z domów opieki Grupy Orpea i wracali do domu, jednak okazało się, że zapotrzebowanie na taką wiedzę i umiejętności jest znacznie większe. Podczas warsztatów tworzy się też grupa wsparcia osób w podobnej sytuacji, które chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i problemami.

W 2017 roku firma otrzymała za ten projekt tytuł Lidera OSOZ.

ORPEA Polska działa od 2001 roku. Jest liderem stacjonarnej opieki długoterminowej. Oferuje blisko 1000 miejsc w nowoczesnych domach opieki dla seniorów (pod marką MEDI-system oraz ORPEA Rezydencje) i klinikach, specjalizujących się w rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej (pod marką MEDI-system oraz CLINEA Kliniki).

Domy i kliniki są zlokalizowane na Mazowszu, w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living). W domach mieszkają seniorzy, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia i całodobowej opieki oraz osoby, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. Wśród podopiecznych są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera i Parkinsona.

O zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i pacjentów dba ponad 750-osobowy zespół (pielęgniarki i opiekunki, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, logopedzi i psycholodzy, personel pomocniczy i administracyjny). ORPEA Polska oferuje opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub w formie komercyjnej. Firma jest częścią największej w Europie sieci domów opieki i klinik rehabilitacyjnych ORPEA, obecnej w branży od 1989 roku lat z potencjałem blisko 87 000 miejsc (ponad 850 placówek) w 10 krajach europejskich, a także w Brazylii i Chinach.

W lipcu 2018 ORPEA Polska podpisała umowę z Konwentem Bonifratrów pw. Trójcy Przenajświętszej we Wrocławiu, która obejmuje użytkowanie przez okres 50 lat dwóch budynków w kompleksie na rogu ulic Pułaskiego i Traugutta we Wrocławiu. W historycznym kompleksie szpitalnym powstanie Dom Opieki Święta Jadwiga (inwestycja pod marką ORPEA Rezydencje) oraz Centrum Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej spółki Bonifraterskie Centrum Zdrowia.

 

Udostępnij

TAGI

rehabilitacja

seniorzy

usługi opiekuńcze