Adam Rozwadowski laureatem Wektora – nagrody Pracodawców RP

0
483
Foto: Pracodawcy RP

Adam Rozwadowski został laureatem prestiżowej nagrody przyznawanej przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Założyciel Centrum Medycznego Enel-Med S.A. został uhonorowany za rozwój nowoczesnej telemedycyny, która jest przełomem w dziedzinie ułatwiania kontaktu pacjenta z lekarzem.

Adam Rozwadowski został doceniony także za to, że pokazał jak zmienić rodzinne przedsiębiorstwo w giełdową spółkę oraz w jaki sposób swoje dzieło przekazać kolejnemu pokoleniu.

Adam Rozwadowski założył Centrum Medyczne Enel-Med w roku 1993 i był jego prezesem do połowy roku 2018, kiedy funkcję tę objął jego syn Jacek Rozwadowski.

Enel-Med od 2011 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Centrum prowadzi kilkadziesiąt placówek w największych miastach Polski. Oferuje pełną obsługę medyczną – prowadzi pacjenta od konsultacji, poprzez diagnozę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację – czyli przez cały zamknięty cykl leczenia.

Enel-Med jest pionierem e-zdrowia, daje możliwość uzyskania „pełnowartościowej” e-wizyty, podczas której lekarz może przeprowadzić e-badanie, wypisać e-zwolnienie i e-receptę.

Czytaj: Enel-Med pionierem e-zdrowia>>>

Nagrody dla laureatów Wektorów zostały wręczone w sobotę 12 stycznia 2019. Otrzymali je również: Wanda Buk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Jakub Goryszewski, prezes zarządu Centrum Badawczo-Rozwojowego UtmostTech Sp. z o.o., Krzysztof Kamiński, prezes zarządu Alnea Sp. z o.o., Cezary Kozanecki, prezes zarządu Synektik S.A., Andrzej Kozłowski, prezes zarządu Emitel S.A., Paweł Malinowski, twórca i właściciel Grupy Profbud Sp. z o.o., Sp.k., Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Grupy Maspex oraz Jan Zając, prezes zarządu Ziko Apteka Sp. z o.o..

Nagrodę Superwektora 2018 otrzymał Zbigniew Jagiełło – prezes PKO Bank Polski.

Tegoroczna edycja nagród została poświęcona tym, którzy dali przykład jak unowocześniać firmy, jak kreatywnie wprowadzać innowacje oraz skutecznie ścigać się z międzynarodowymi koncernami.

Wektory co roku trafiają do osób lub instytucji, które odniosły najbardziej błyskotliwe sukcesy gospodarcze albo znacząco zmieniły polską gospodarkę. Nagrody za rok 2018 zostały wręczone szczególnie zasłużonym na polu innowacji. Polska nie wykorzystuje bowiem w stu procentach ogromnego potencjału, jaki mają polscy przedsiębiorcy. Dlatego Pracodawcy RP wręczając Wektory 2018 postanowili wyróżnić tych, których warto naśladować budując nowoczesność naszego kraju.

Jednym z partnerów wydarzenia była Grupa Lux Med.