Affidea modernizuje pracownie diagnostyczne 

0
78

Affidea w ostatnim czasie przeprowadziła modernizacje swoich pracowni diagnostyki obrazowej działających w Kościerzynie, Poznaniu, Kaliszu i Zielonej Górze. Planowane są prace modernizacyjne w kolejnych placówkach. 

Pracownia rezonansu magnetycznego na terenie Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie została otwarta po modernizacji 21 kwietnia 2021. Placówka wyposażona została w nowy aparat do badania rezonansu magnetycznego – GE Signa Explorer, za pomocą którego wykonywane są między innymi wysokospecjalistyczne diagnostyczne procedury neurologiczne, onkologiczne i ortopedyczne. 

Placówka Affidea jest jedyną pracownią rezonansu w Kościerzynie, a także jedyną, w której pacjenci mogą wykonać enterografię – badanie pozwalające na niezwykle precyzyjną ocenę ścian jelita cienkiego i zmian pozajelitowych oraz ocenę pozostałych narządów jamy brzusznej i miednicy mniejszej. 

W ramach inwestycji, w związku z sytuacją związaną z pandemią, Affidea we współpracy z zarządem szpitala w Kościerzynie stworzyła nowe, odrębne wejście do pracowni, dzięki czemu ruch pacjentów nie odbywa się, tak jak dotychczas, przez szpital. 

Czytaj także: Lux Med Diagnostyka inwestuje w nowy sprzęt i technologię>>> 

Poza standardowymi środkami ochrony w placówce w Kościerzynie, tak jak we wszystkich placówkach Affidea odbywa się także procedura dezynfekcji aparatów rezonansu magnetycznego, zarówno stołu jak i tunelu. 

Affidea prowadzi w Polsce 30 pracowni diagnostycznych, które działają na terenie 9 województw – lubuskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, pomorskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego.  

Pracownie oferują badania USG, RTG, rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, badania PET-CT oraz badania wykonywane za pomocą gamma kamery (scyntygrafia).  

Affidea oferuje także radioterapię, która dostępna jest w trzech placówkach – w Międzynarodowym Centrum Onkologii w Wałbrzychu, w Międzynarodowym Centrum Onkologii w Koszalinie oraz w Międzynarodowym Centrum Onkologii w Poznaniu. 

Czytaj także: Jak przygotować się do szczepień w zakładach pracy >>>