Centrum Badań DNA będzie sprzedawać testy we Francji

0
195

Spółka Centrum Badań DNA podpisała umowę dystrybucji produktu SARS-CoV-2 RT-LAMP Fast Detection KIT z firmą MP Extra, zarejestrowaną we Francji. Umowa została zawarta na czas nieokreślony.

Umowa dotyczy dystrybucji oraz promocji na terenie Francji szybkiego testu na obecność koronawirusa, którego wyniki są dostępne do 10 minut. Strony określiły umownie prognozowany poziom sprzedaży oraz cenę.

Spółka MP Extra od początku pandemii prowadzi współpracę z dużymi francuskimi firmami farmaceutycznymi oraz ze szpitalami, zaopatrując placówki medyczne w artykuły ochronne przeznaczone do przeciwdziałania pandemii.

Na początku listopada 2020 Centrum Badań DNA zawarło podobną umowę z firmą London Europe Group Ltd., która dotyczy dystrybucji oraz promocji testu na terenie Wielkiej Brytanii oraz Irlandii.

Czytaj także: Mobilne punkty pobrań – tymczasowy czy trwały element systemu opieki medycznej?>>>

Test genetyczny oparty jest o technologię RT-LAMP (Loop Mediated Isothermal Amplification) przeznaczony jest do użytku zarówno w laboratoriach medycznych jak i w warunkach terenowych, na przykład na lotniskach, a identyfikacja wirusa następuje poprzez zmianę barwy roztworu reakcyjnego.

Centrum Badań DNA to ośrodek badawczo-diagnostyczny, którego celem jest wdrażanie i oferowanie nowych technologii w zakresie analiz DNA. Oferuje testy medyczne, w tym między innymi panele nowotworowe, diagnostykę chorób i predyspozycji genetycznych. Wykonuje także badania z zakresu identyfikacji osobniczej – ustalenie pokrewieństwa (ojcostwa). W placówce działa poradnia dla chorych na boreliozę.

Centrum wykonuje też testy wykrywające obecność SARS- COV – 2 (COVID – 19) oraz testy serologiczne. Placówka znajduje się na liście podmiotów uprawnionych przez Ministerstwo Zdrowia do wykonywania badań na obecność wirusa SARS CoV-2.

Czytaj także: Nowe prywatne laboratoria na liście uprawnionych>>>

Centrum Badań DNA Sp. z o.o. zlokalizowane jest w Poznaniu przy ulicy Inflanckiej. Jest to spółka zależna Inno-Gene S.A.