Centrum Badań DNA dostarczy testy dla telewizji
Centrum Badań DNA podpisało z ogólnopolską stacją telewizyjną umowę, która dotyczy sukcesywnej dostawy 10 tysięcy testów w kierunku wykrywania wirusa SARS-CoV-2. Dostawa testów ma nastąpić do 97 dni od podpisania umowy.
Wartość umowy przekracza kapitał zakładowy spółki Inno-Gene S.A. (Centrum Badań DNA sp. z o.o. to spółka zależna Inno-Gene), którego wartość wynosi ponad 570 tys. zł.
Pod koniec sierpnia 2020 Centrum Badań DNA poinformowało o planach otwarcie nowej filii w Lublinie, która będzie świadczyć usługi diagnostyczne, szczególnie w kierunku detekcji wirusa SARS-CoV-2. Wydajność laboratorium w Lublinie wynosić będzie 300 próbek dziennie.
Wcześniej spółka informowała także o zainstalowaniu nowej linii technologicznej do automatycznej detekcji wirusa SARS-CoV-2, która pozwoli zwiększyć dzienną liczbę wykonywanych testów.
Czytaj także: Przepisy dotyczące medycyny laboratoryjnej wymagają zmian>>>
Centrum Badań DNA to ośrodek badawczo-diagnostyczny, którego celem jest wdrażanie i oferowanie nowych technologii w zakresie analiz DNA. Firma prowadzi własne prace badawcze i współpracuje z wieloma ośrodkami i instytucjami naukowymi i diagnostycznymi.
Centrum oferuje testy medyczne, w tym między innymi panele nowotworowe, diagnostykę chorób i predyspozycji genetycznych. Wykonuje także badania z zakresu identyfikacji osobniczej – ustalenie pokrewieństwa (ojcostwa). W placówce działa poradnia dla chorych na boreliozę.
Centrum wykonuje też testy wykrywające obecność SARS- COV – 2 (COVID – 19) oraz testy serologiczne. Placówka znajduje się na liście podmiotów uprawnionych przez Ministerstwo Zdrowia do wykonywania badań na obecność wirusa SARS CoV-2.
Centrum Badań DNA Sp. z o.o. zlokalizowane jest w Poznaniu przy ulicy Inflanckiej. Jest to spółka zależna Inno-Gene S.A.