CB DNA: umowa na produkcję testu na SARS-CoV-2

0
102

Centrum Badań DNA sp. z o.o. podpisało umowę z Medicofarma S.A. dotyczącą opracowania dokumentacji niezbędnej do otrzymania certyfikatu CE/IVD oraz zgłoszenia testu na koronawirusa do Urzędu Rejestracji Wyrobów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Umowa dotyczy także uruchomienia produkcji i konfekcjonowania gotowego wyrobu czyli testu do diagnostyki SARS-CoV-2 metodą RT-LAMP, według wynalazku i zgłoszenia patentowego Centrum Badań DNA.

Zgodnie z umową Medicofarma  będzie wyłącznym producentem zestawów diagnostycznych według technologii RT-LAMP.

Szacowany potencjał produkcyjny zakładu wynosi 2 miliony testów tygodniowo, z możliwością zwiększenia go poprzez zlecenie produkcji do spółek powiązanych.

Strony umowy dopuszczają rozszerzenie współpracy o kolejne zestawy do diagnostyki IVD według technologii i wynalazków Centrum Badań DNA.

Medicoframa jest polskim przedsiębiorstwem produkcyjnym branży farmaceutycznej. Powstała w roku 2004. Specjalizuje się w wytwarzaniu suplementów diety, wyrobów medycznych i produktów leczniczych. Od 2019 roku prowadzi laboratorium badawczo-rozwojowe, które powstało w ramach projektu unijnego.

Spółka Medicofarma S.A. została zarejestrowana w roku 2007. Jej prezesem jest Cezary Kilczewski.

Czytaj także: Mobilny Punkt Pobrań Diagnostyki na Placu Defilad w Warszawie>>>

Centrum Badań DNA to ośrodek badawczo-diagnostyczny, którego celem jest wdrażanie i oferowanie nowych technologii w zakresie analiz DNA. Oferuje testy medyczne, w tym między innymi panele nowotworowe, diagnostykę chorób i predyspozycji genetycznych. Wykonuje także badania z zakresu identyfikacji osobniczej – ustalenie pokrewieństwa (ojcostwa). W placówce działa poradnia dla chorych na boreliozę.

Centrum wykonuje też testy wykrywające obecność SARS- COV – 2 (COVID – 19) oraz testy serologiczne. Placówka znajduje się na liście podmiotów uprawnionych przez Ministerstwo Zdrowia do wykonywania badań na obecność wirusa SARS CoV-2.

Centrum Badań DNA Sp. z o.o. zlokalizowane jest w Poznaniu przy ulicy Inflanckiej. Jest to spółka zależna Inno-Gene S.A. Jej prezesem jest Jacek Wojciechowicz.