Centrum Medyczne Damiana w akcji UNICEF

0
618

Po raz kolejny pacjenci i pracownicy Centrum Medycznego Damiana włączają się w zbiórkę środków na rzecz UNICEF. Fundusze zebrane podczas tegorocznej odsłony akcji „5 złotych na zdrowie dziecka” zostaną przeznaczone na zakup ratującej życie pasty terapeutycznej.

W ramach akcji przez najbliższe 2 miesiące we wszystkich placówkach Centrum Medycznego Damiana w Warszawie pacjenci będą mogli przyłączyć się do akcji, przekazując darowiznę przy realizacji płatności za wizytę.

Symboliczne 5 zł lub jego wielokrotność zostaną przeznaczone na zakup pasty terapeutycznej dostarczanej przez UNICEF do potrzebujących dzieci.

Centrum Medyczne Damiana od dziewięciu lat wspiera UNICEF Polska, angażując się w działania organizacji.

Czytaj także: Rozwijamy usługi w zakresie psychologii i psychiatrii>>>

Akcję wspierają Magdalena Różczka i Łukasz Nowicki, Ambasadorzy Dobrej Woli UNICEF.

UNICEF w terapii leczenia niedożywienia dzieci stosuje pastę terapeutyczną złożoną ze zmielonych orzeszków ziemnych. Jedna saszetka pasty dostarcza aż 500 kcal. Wystarczą 3 saszetki dziennie, aby niedożywione dziecko w ciągu tygodnia przybrało na wadze kilogram. Koszt miesięcznej terapii leczenia niedożywienia to zaledwie 122 zł.

Centrum Medyczne Damiana prowadzi w Warszawie osiem przychodni oraz szpital. Oferuje kompleksowy zakres konsultacji lekarskich, badań diagnostycznych, obrazowych i laboratoryjnych, rehabilitację i profilaktykę zdrowotną.

Centrum Damiana, które działa od 1994 roku, należy do Grupy Medicover.