Centrum Medyczne Mavit: nowoczesny aparat diagnostyczny

0
424

Centrum Medyczne Mavit, jako jeden z niewielu ośrodków w Polsce, rozpoczął stosowanie aparatu Corvis ST firmy Oculus do dokładnej wizualizacji i oceny własności biomechanicznych rogówki oraz bezdotykowego pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Badanie sprzętem Corvis jest bezbolesne i bezdotykowe. Aparat wytwarza podmuch powietrza, który odkształca rogówkę. Urządzenie wyposażone jest w bardzo szybką i dokładną kamerę Scheimpfluga, która rejestruje zachowanie rogówki pod wpływem podmuchu: analizuje kształt i wielkość odkształcenia rogówki, szybkość i jakość powrotu do jej pierwotnego kształtu. Kamera ta analizuje 14 obrazów w ciągu 31 milisekund.

Kamera jest połączona z bezdotykowym tonometrem – aparatem do pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego. Dzięki temu możliwy jest bardzo dokładny pomiar ciśnienia w oczach i dokładny pomiar grubości rogówki – bez konieczności jej znieczulania i dotykania.

Aparat Corvis w połączeniu z aparatem Pentacam, stosowanym w CM Mavit od wielu lat, tworzy nowoczesną platformę diagnostyczną, służącą do diagnostyki chorób rogówki, wykrywania i monitorowania stożka rogówki oraz w badaniach kwalifikujących do zabiegów laserowej korekcji wad wzroku (polegających na zmianie kształtu rogówki).

Czytaj także: Centrum Medyczne Mavit inwestuje w nowoczesny sprzęt>>>

Szpital Specjalistyczny Mavit działa w Warszawie przy ulicy Podleśnej 61. W placówce przeprowadzane są operacje zaćmy, operacje jaskry, zaćmy z jaskrą, witrektomii, zabiegi laserowej korekcji wzroku i inne zabiegi okulistyczne. W Warszawie Mavit prowadzi też  ośrodek okulistyczny przy ulicy Migdałowej na Ursynowie.

Mavit prowadzi również w Katowicach Szpital Specjalistyczny, oferujący zabiegi w zakresie laryngologii, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz okulistyki.