Centrum Medyczne Medyk otworzy przychodnię na uczelni

0
127
Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Piotr Koszelnik i prezes Zarządu Centrum Medycznego Medyk Stanisław Mazur po podpisaniu umowy o współpracy. Źródło: Politechnika Rzeszowska

Centrum Medyczne Medyk z Rzeszowa podpisało z Politechniką Rzeszowską umowę o współpracy, w ramach której od 1 grudnia 2020 roku na terenie miasteczka akademickiego uczelni będzie działać przychodnia dla studentów, doktorantów i pracowników uczelni.

Przychodnia  będzie oferowała świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

Podczas podpisywania umowy z uczelnią właściciel Centrum Medycznego Medyk Stanisław Mazur przypomniał, że współpraca między Politechniką Rzeszowską a Medykiem trwa od 2000 roku.

–  Politechnika Rzeszowska jest uczelnią prestiżową. Jest to miejsce, w którym elitarna grupa naukowców prowadzi badania na wysokim poziomie. Tutaj kształcą się przyszli inżynierowie, tutaj jest nauka i wysoka jakość – mówi i podkreślił, jak bardzo ważna jest profilaktyka, edukacja i zapobieganie oraz wykrywanie wielu schorzeń.

–  Zawsze mieliśmy dużą przychylność ze strony władz uczelni, kadry i studentów. Zrobiliśmy wiele wspólnych inicjatyw, spotkań, akcji czy szkoleń i bardzo byśmy chcieli, aby to było kontynuowane. W dobie pandemii chcielibyśmy zabezpieczyć studentów, pracowników i emerytów, pomagając zdiagnozować nie tylko COVID-19, ale także inne choroby cywilizacyjne. I po to właśnie powstaje placówka na terenie uczelni – mówił Stanisław Mazur.

Czytaj także: Nowoczesny laser w leczeniu urologicznym w Szpitalu Mazovia>>>

Zgodnie z umową Politechnika Rzeszowska udostępni pomieszczenia Centrum Medycznemu Medyk na potrzeby prowadzenia przychodni, którą będzie kierował specjalista medycyny rodzinnej.

Poza tym w ramach współpracy pracownicy Medyka będą przeprowadzać szkolenia dla studentów, między innymi dotyczące szkodliwości palenia papierosów, nadużywania alkoholu czy narkotyków. W planach są także badania profilaktyczne dotyczące na przykład chorób układu krążenia w ramach medycyny pracy, a także wprowadzenie wideoporad dla pacjentów.

Centrum Medyczne Medyk działa od ponad 30 lat, prowadzi sieć przychodni, 13 z nich działa w Rzeszowie, pozostałe w Mielcu, w Boguchwale, w Leżajsku, w Jasionce, w Łączkach Kucharskich, w Sędziszowie Małopolskim, a także dwie stacje dializ – w Leżajsku oraz w Rzeszowie.

Placówki Centrum oferują świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, usługi stomatologiczne, medycynę pracy, badania diagnostyczne oraz zabiegi rehabilitacyjne.