Nowoczesny laser w leczeniu urologicznym w Szpitalu Mazovia

0
770

Warszawski Szpital Mazovia rozpoczął leczenie pacjentów z użyciem światłowodowego lasera tulowego. To pierwszy tego typu laser w Polsce. Jest on bardziej skuteczny w leczeniu urologicznym niż dotychczasowe, tradycyjne lasery, przy jednoczesnym mniejszym obciążeniu tkanek.

To powoduje, że okres pooperacyjny jest znacznie lżejszy dla pacjenta. Nie występuje obrzęk tkanek, czy pooperacyjne krwawienie.

Urolodzy ze Szpitala Mazovia stosują laser przy wszystkich rodzajach kamicy moczowej, zaczynając od położonych głęboko w nerkach kamieni nerkowych, a kończąc na kamicy pęcherza moczowego i moczowodów. Stosowany jest także przy operacjach łagodnego rozrostu stercza, co daje pacjentowi większe bezpieczeństwo, większą precyzję oraz skrócenie czasu zabiegu.

Czytaj także: Szpital Mazovia dołączył do grona Pracodawców Medycyny Prywatnej>>>

– Zarówno w przypadku kamicy moczowej, jak i w przypadku łagodnego rozrostu stercza, a także guzów pęcherza moczowego, światłowodowy laser tulowy znacznie skraca czas zabiegu. Jest to bardzo ważne dla pacjenta, przede wszystkim większa skuteczność, mniejsza inwazyjność zabiegu i jego krótszy czas. To daje oczywiście mniejsze ryzyko powikłań i co za tym idzie, krótszy czas powrotu do zdrowia. Laser ten potrafi rozkruszyć doszczętnie nawet duże kamienie podczas jednego zabiegu. Dotychczas stosowane lasery wymagały rozłożenia tego typu leczenia na kilka etapów. Tym laserem potrafimy podczas jednego zabiegu rozkruszyć kamienie w dwóch miejscach. Wcześniej musielibyśmy wykonywać dwa zabiegi, aby osiągnąć pełną skuteczność – mówi dr hab. n. med. Igal Mor, dyrektor Szpitala Mazovia.

Po kilkunastu wykonanych dotychczas zabiegach urolodzy obserwują u pacjentów znaczne złagodzenie dolegliwości okresu pooperacyjnego – mniejsze krwawienie pooperacyjne, mniejszy obrzęk tkanek powodujący znacznie mniejsze utrudnienia w oddawaniu moczu w pierwszym okresie po operacji oraz znacznie skrócony czas dochodzenia do zdrowia przy wieloogniskowej kamicy moczowej.

Szpital Mazovia działa od 2009 roku. Specjalizuje się w innowacyjnym leczeniu między innymi schorzeń onkourologicznych. Leczenie odbywa się zarówno w ramach NFZ, jak i komercyjnie.

Czytaj także: Ekonomia najważniejsza w ochronie zdrowia>>>