Centrum Medyczno-Diagnostyczne w pilotażu punktów drive-thru 

0
151

Centrum Medyczno-Diagnostyczne z Siedlec od 15 kwietnia 2021 roku bierze udział w pilotażu Ministerstwa Zdrowia dotyczącego tworzenia punktu szczepień przeciw Covid-19 w formule drive-thru. W punkcie takim szczepionkę można przyjąć, nie wychodząc z samochodu.  

Punkt taki, prowadzony przez Centrum, mieści się w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Dąbrówki 52. Obecnie trwają czynności operacyjne związane z przygotowaniem optymalnej ścieżki szczepienia pacjentów, a po trzymaniu wytycznych z resortu zdrowia zostaną uruchomione zapisy. 

Czytaj także: Lux Med zaszczepi olimpijczyków>>> 

Centrum Medyczno-Diagnostyczne działa od 23 lat. Prowadzi pięć przychodni w Siedlcach, a także placówki w miejscowościach: Dębe Wielkie, Latowicz, Wielgolas, Nur, Ceranów, Hołubla, Domanice, Aleksandrów (województwo lubelskie), Seroczyn, Oleśnica, Bielany, Rozbity Kamień, Strachówka, Garwolin, Stanisławów, Pustelnik, a także dwie przychodnie w Mińsku Mazowieckim i Łukowie (województwo lubelskie). 

Placówki Centrum oferują świadczenia POZ, świadczenia ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, świadczenia w zakresie medycyny pracy, diagnostyki (RTG, USG, laboratoryjna), rehabilitacji, stomatologii. Usługi placówek są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ. 

W roku 2020 Centrum otworzyło nową filię zlokalizowaną w miejscowości Szulborze Wielkie, która oferuje świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, Dzienny Dom Opieki Medycznej w Oleśnicy oraz przejęło Lecznicę MAG, zlokalizowaną w Warszawie przy ulicy Narbutta 29, w dzielnicy Mokotów. 

Od maja 2021 Centrum będzie operatorem medycznym przychodni zdrowia w Tłuszczu. 

Czytaj także: “Pracodawcy przeciw Covid-19″ – zwalczanie skutków pandemii w miejscu pracy >>>