Certus objął opieką pracowników urzędu marszałkowskiego

0
425

Prywatna Lecznica Certus z Poznania od stycznia 2019 roku objęła profilaktyczna opieką zdrowotną pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Wybór Certusa nastąpił w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego. Umowa dotyczy roku 2019 i obejmuje badania wstępne, okresowe, kontrolne, a także udział lekarza medycyny pracy w komisji BHP.

W roku 2019 Certus będzie także kontynuował sprawowanie profilaktycznej opieki medycznej nad pracownikami Izby Administracji Skarbowej a także Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu czy Oddziału Wielkopolskiego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Czytaj: Izba Administracji Skarbowej pod opieką Certusa>>>

Prywatna Lecznica Certus prowadzi w Poznaniu przy ulicy Grunwaldzkiej 262 szpital z trzema oddziałami – ogólnym, urologicznym i zabiegowym, oraz ambulatorium. Poza tym prowadzi trzy centra medyczne – dwa na terenie Poznania (przy ulicy Dąbrowskiego i Wagrowskiej) oraz jedno w Swarzędzu. W kwietniu 2018 roku Lecznica poszerzyła swoją działalność o nową przychodnię Zdrowie Rodziny, mieszczącą się na osiedlu Wichrowe Wzgórze 122 w Poznaniu, a w listopadzie 2018 – o przychodnię Art Medicum w Swarzędzu.

Usługi medyczne w placówkach Certus dostępne są zarówno odpłatnie, jak i w ramach umów z NFZ. Kontrakt przeznaczony jest na leczenie szpitalne i dotyczy chirurgii plastycznej, chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, ginekologii a także urologii. Placówka posiada także kontrakt na świadczenia w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz podstawowej opieki zdrowotnej.

Certus działa od 1992 roku, od 2017 roku wchodzi w skład Penta Hospitals International, międzynarodowej sieci szpitali, działającej w Polsce, Czechach i na Słowacji.