CM Damiana otworzyło punkt testów na Lotnisku Chopina w Warszawie 

0
270

Centrum Medyczne Damiana otworzyło 1 kwietnia 2020 roku punkt testów w kierunku Covid-19 na Lotnisku Chopina w Warszawie.  Punkt funkcjonuje na terenie hali przylotów lotniska, w dwóch lokalizacjach – pomiędzy wyjściem z samolotu a strefą odbioru bagażu oraz przy taśmie bagażowej nr 1.  

Godziny pracy punktów zgodne są z harmonogramem przylotów. 

Punkty oferują testy antygenowe w cenie 170 zł. Wynik badania jest dostępny w ciągu 20 minut, zarówno w języku polskim jak i angielskim. 

W marcu 2021 Centrum Medyczne Damiana otworzyło mobilny punkt wymazowy w kierunku Covid-19na terenie Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Natomiast 19 kwietnia 2021 zostaną uruchomione nowe punkty wymazowe przy lotniskach w Katowicach, Poznaniu i Gdańsku.  

Czytaj na ten temat: Centrum Medyczne Damiana otwiera nowe punkty wymazowe >>>

Zgodnie z aktualnymi przepisami, wszystkie wyniki badań (negatywne i pozytywne) są rejestrowane na Internetowym Koncie Pacjenta do 24 godzin od daty otrzymania wyniku. 

Od 30 marca 2021 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące kwarantanny dla podróżujących. Podróżni przybywające do Polski ze strefy Schengen podlegają kwarantannie, chyba że przedstawią negatywny wynik testu na COVID-19, wykonanego nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Wynik testu należy okazać na żądanie funkcjonariusza Straży Granicznej. Podróżni, którym została nałożona kwarantanna, mogą w Polsce wykonać test, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny. 

Osoby zaszczepione na COVID-19 są zwolnione z kwarantanny. Dotyczy to osób, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej. 

Czytaj także: Pracodawcy Medycyny Prywatnej patronem konferencji „RODO w sektorze medycznym”>>>

Centrum Medyczne Damiana prowadzi w Warszawie przychodnie zlokalizowane przy ulicach: Wałbrzyskiej 46,  Foksal 3/5, Alei Zjednoczenia 36, Przy Bażantarni 8B, Racławickiej 27, Nowolipie 18, Cybernetyki 7B oraz przy placu Konesera 10A. Przy ulicy Wałbrzyskiej 46 działa też Szpital Damiana. 

 Centrum Medyczne Damiana działa od 1994 roku i jest częścią Grupy Medicover.