CZ Tuchów inwestuje w nowoczesny sprzęt

0
649

Centrum Zdrowia Tuchów kupiło nowe urządzenie – ultrasonograf dziesiątej generacji, który wykorzystywany będzie między innymi do badań w ramach programu „Dobry początek”, realizowanego w tej placówce.

Nowy sprzęt wykorzystuje technologię 4D, dzięki temu oprócz dokładnego odwzorowania przestrzeni rejestruje też zmiany położenia w czasie. Precyzyjniej można dzięki niemu zaobserwować ruchy rączek czy nóżek dziecka, widoczna jest także jego mimika.

– Obraz otrzymywany przy pomocy tego aparatu charakteryzuje przede wszystkim doskonałą przejrzystością. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, w porównaniu do standardowych aparatów nowy ultrasonograf wyróżnia się też większą szybkością działania. To kolejna generacja sprzętu z absolutnej światowej czołówki. Dysponuje dziesięciokrotnie wyższym transferem danych, umożliwiającym lepsze odświeżanie i poprawę rozdzielczości. Pozwala to łatwiej diagnozować wady serca już w 14. tygodniu ciąży – podsumowuje dr nauk medycznych Artur Czekański – specjalista położnik, wykonujący badania na nowym sprzęcie.

Urządzenie można wykorzystywać do przeprowadzania zróżnicowanych badań, nawet w trudnych i nietypowych sytuacjach. Dodatkowym udogodnieniem jest monitor panoramiczny z możliwością pochylania, panel dotykowy oraz zintegrowane oprogramowanie.

Program „Dobry początek” realizowany w Tuchowie od marca 2019 gwarantuje możliwość bezpłatnych, nieinwazyjnych badań prenatalnych dla kobiet, które nie ukończyły 35. roku życia. Skierowany jest do mieszkanek powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego, gorlickiego i miasta Tarnowa.

Czytaj: Centrum Zdrowia Tuchów realizuje program „Dobry początek”>>>

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi zespół poradni specjalistycznych, szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia a także dział rehabilitacji oraz oddziały: neonatologiczny, położniczy i ZOL w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej.

Centrum prowadzi spółka pracownicza.