Dent-a-Medical zapowiada spadek przychodów

0
565

Spółka Dent-a-Medical S.A. poinformowała, że jej przychody w IV kwartale 2019 roku będą niższe o 50 procent w stosunku do przychodów wykazanych w I i II kwartale 2019. Powodem spadku jest zmniejszenie liczby klientów.

Chodzi o pacjentów podstawowego klienta spółki w segmencie stomatologicznym, który jest podstawowym elementem działalności Dent-a-Medical.

Spółka oferuje dostęp do usług stomatologicznych bezpośrednio osobom indywidualnym oraz pośrednio poprzez współpracę z podmiotami oferującymi pakiety usług medycznych osobom indywidualnym oraz w formie grupowej zakładom pracy. Oferowanie usług odbywa się poprzez ogólnopolską sieć partnerskich klinik stomatologicznych, działających we współpracy z Dent-a-Medical.

Czytaj także: Medicover Stomatologia przejął S-dent>>>

Spółka buduje także serwis do obsługi gabinetów, a w II kwartale 2019 roku rozpoczęła działania operacyjne w drugim, nowym segmencie działalności – handlu hurtowym w branży materiałów izolacyjnych dla budownictwa i rolnictwa.

W roku 2018 Dent-a-Medical osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 296,8 tys. zł, czyli o 2,6 procenta mniej niż w roku 2017, kiedy przychody miały wartość 304,7 tys. zł. Spółka zakończyła rok obrotowy stratą w wysokości 160,7 tys. zł.