Diagnostyka inwestuje w innowacyjność i wygodę

0
278

Inwestycja w start-up Badania.pl to kolejne cyfrowe ułatwienie wdrażane przez ogólnopolską sieć laboratoriów medycznych Diagnostyka sp.z.o.o., które ma pomóc lekarzom i pacjentom w zdalnej komunikacji i sprawnej realizacji zlecanych badań laboratoryjnych.

W ramach pierwszej rundy inwestycyjnej, Diagnostyka i portal uPacjenta.pl obejmują łącznie 40 procent udziałów w spółce Badania.pl. Umowa inwestycyjna zakłada przejęcie docelowo większościowego pakietu udziałów w spółce Badania.pl w ciągu kolejnych miesięcy.

-Inwestycja w tak obiecującego partnera jak Badania.pl, to potwierdzenie przyjętej przez Diagnostykę konsekwentnej strategii lokowania kapitału w obszarze zaawansowanych rozwiązań teleinformatycznych. Pomimo ogromnej skali naszej działalności, jesteśmy nadal wysoko cenieni za jakość i terminowość realizowanych usług, a dzieję się tak między innymi dzięki współpracy z rzetelnymi i wiarygodnymi partnerami. Dlatego nawiązanie współpracy biznesowej pomiędzy naszymi firmami pomaga wytyczyć naturalną ścieżkę rozwoju dla obu podmiotów i uzyskać efekt synergii oferowanych usług – mówi prezes zarządu Diagnostyki, prof. Jakub Swadźba.

Czytaj także: Diagnostyka: współpraca z firmą MedApp>>>

Zgodnie z zawartą umową, obaj założyciele platformy pozostają w jej strukturach. Wspólnie z nowymi członkami zarządu, Piotrem Sitkowskim i Dominikiem Swadźbą będą kontynuować prace nad dalszym rozwojem spółki, wzmacniając jej kompetencje w zakresie realizacji badań laboratoryjnych oraz usług oferowanych zarówno pacjentom jak i lekarzom specjalistom, umożliwiając im wzajemną szybką i  efektywną współpracę.

-Podpisanie umowy inwestycyjnej z największą siecią laboratoriów w Polsce to niesamowita rzecz dla nas. Dla mnie jako osoby odpowiedzialnej za poprawne działanie systemu, bycie częścią tak silnego partnera, czyli grupy Diagnostyka, to spory zastrzyk adrenaliny wzmagający chęć do dalszych działań wykraczających poza granice naszego kraju. Nasze połączenie to powstanie nowego standardu i poprawa jakości medycyny cyfrowej, która dzięki partnerowi jakim jest Diagnostyka staje się faktem – mówi dr n. med. Jakub Kwiatek członek zarządu Badania.pl sp.z.o.o.

Platforma Badania.pl to prosty system zlecania i obsługi badań laboratoryjnych. Jego koncepcja została opracowana przez polskich lekarzy i przedsiębiorców Michała i Jakuba Kwiatka, którzy na co dzień praktykują na oddziałach hematologii oraz w klinice stomatologicznej. Codzienne wpisywanie ręcznych skierowań ma zastąpić system działający online, będący udoskonaleniem pracy lekarzy. To również spore ułatwienie dla pacjentów, którzy dzięki zleceniu badania przez lekarza, wszystkie informacje otrzymują w wiadomości SMS. Stworzenie platformy to odpowiedź na obecne trendy w branży medycznej, która również rozwija się w kierunku większej digitalizacji.

-Współpraca z siecią Diagnostyka to dla projektu Badania.pl nie tylko znaczne wzmocnienie oferty poprzez zwiększenie dostępności do około tysiąca placówek, w których realizowane są badania zlecane przez naszych specjalistów, ale także okazja do uzyskania synergii biznesowej, która będzie opierać się o wzajemne wspieranie produktów oraz wymianę doświadczeń zdobytych na rynku usług zdrowotnych. Jesteśmy przekonani, że nasz projekt nie mógł zyskać lepszego partnera branżowego na polskim rynku, a transakcja jest tylko początkiem wspólnej drogi, której celem jest poprawa jakości profilaktyki i leczenia polskich pacjentów – mówi lek.med. Michał Kwiatek, prezes zarządu Badania.pl sp.z.o.o.

Czytaj także: Lux Med Diagnostyka inwestuje w nowy sprzęt i technologię>>>

– Zawarcie umowy o stałej współpracy z platformą uPacjenta.pl, umożliwi lekarzom zlecanie badań przez Badania.pl bezpośredno do domów. Dzięki temu, nawet gdy pacjent będzie  miał trudności z dotarciem do placówki medycznej, nie będzie miał problemów z wykonaniem zleconych badań. Mobilny punkt pobrań uPacjenta świadczący między innymi usługi pobierania krwi oraz wykonywania testów covidowych we własnym domu lub firmie, to uzupełnienie i domknięcie całego projektu inwestycyjnego – tłumaczy Dominik Swadźba, prezes zarządu uPacjenta i nowy członek zarządu Badania.pl sp.z.o.o.

Obecnie na stronie Badania.pl lekarz może zlecić indywidualne badania laboratoryjne oraz pakiety badań dotyczących danych jednostek chorobowych, a w niedalekiej przyszłości będzie to możliwe także w przypadku badań obrazowych takich jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, tomografia Emisyjna PET-CT. Platforma ma również wzbogacić się o system umawiania pacjentów bezpośrednio do danych placówek z pozycji portalu oraz dostępność do wyników online.

Ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych Diagnostyka to lider rynku diagnostyki medycznej w Polsce. Rocznie z usług sieci korzysta ponad 16 milionów pacjentów, dla których wykonywanych jest rocznie ponad 100 mln badań. Od ponad 22 lat precyzyjnie i z dbałością o najlepsze standardy obsługi pacjentów, konsekwentnie realizuje strategię biznesową, i zgodnie ze swoją misją czyni starania by być najczęściej wybieraną siecią laboratoriów medycznych w Polsce.

Czytaj także: Diagnostyka: nowe badanie w kierunku przeciwciał anty-SARS-CoV-2>>>