Diagnostyka: nowe punkty pobrań w kierunku koronawirusa

0
441

Sieć laboratoriów medycznych Diagnostyka otworzyła nowe punkty, w których pobierany jest materiał do badań wykrywających obecność wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR. Laboratoria Diagnostyki przeprowadzają badania molekularne w kierunku koronawirusa już w 19 przystosowanych do tego punktach pobrań.

Nowe punkty powstały w ostatnich w Iławie, przy ulicy Okulickiego 1a, w Gdańsku przy ulicy Maurycego Beniowskiego 9, w Olsztynie przy ulicy Gębika 10b oraz w Słupsku przy ulicy Sary Rynek 5.

Poza tym krakowski oddział laboratoriów medycznych Diagnostyka otworzył drugi punkt, pobierający materiał na badanie wykrywające obecność wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR.  Specjalny punkt wymazowy działa przy ulicy prof. M. Życzkowskiego 16 w Krakowie.

Jest to kolejny punkt pobierający materiał na badanie SARS-CoV-2 metodą RT-PCR, która wykrywa zakażenie koronawirusem, w stolicy Małopolski. Pierwszy punkt powstał w kwietniu 2020 na parkingu VIP przy Tauron Arena Kraków, gdzie materiał pobierany jest w namiotach „Drive&Go-Thru”.

Czytaj także: Kolejne laboratorium Alab na liście uprawnionych do testów na koronawirusa>>>

Nowy punkt pobrań materiału do badań w kierunku koronawirusa otworzył także oddział laboratoriów medycznych Diagnostyka w Białymstoku. Specjalny punkt wymazowy został uruchomiony w tym mieście przy ulicy Żeromskiego 1b/12a.

Badania wykonywane są metodą real time RT-PCR, testami z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO.