Kolejne laboratorium Alab na liście uprawnionych do testów na koronawirusa

0
210

Laboratorium Analiz Lekarskich Alab, działające przy Alei Jana Pawła II w Ostrołęce, trafiło na listę Ministerstwa Zdrowia, zawierającą placówki uprawnione do wykonywania badań na obecność koronawirusa. Na liście znajduje się obecnie 180 laboratoriów, 49 z nich to placówki prywatne.

Wśród laboratoriów uprawnionych do wykonywania badań na obecność wirusa SARS-CoV-2 znajdują się także laboratoria Alab zlokalizowane w Lublinie przy ulicy Jaczewskiego 8, w Warszawie przy ulicy Stępińskiej, w Rzeszowie przy ulicy Witolda 6B oraz w Poznaniu przy ulicy Starołęckiej 42.

Na liście znajduje się także kilkanaście laboratoriów Grupy Diagnostyka, laboratorium Synevo oraz wiele innych prywatnych laboratoriów zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Czytaj także: Diagnostyka: nowe punkty pobrań w kierunku koronawirusa>>>

Najwięcej laboratoriów wykonujących testy na obecność koronawirusa działa w województwach: mazowieckim – 28, śląskim – 20, wielkopolskim – 19, oraz dolnośląskim, małopolskim i pomorskim –  po 13.

Najwięcej prywatnych laboratoriów działa w województwach – mazowieckim – 9, śląskim – 8 oraz w wielkopolskim i pomorskim –  po 6.

Aktualna lista laboratoriów znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia>>>