Diagnostyka: nowy punkt pobrań Drive&Go-Thru

0
107

Oddział laboratoriów medycznych Diagnostyka w Białymstoku uruchomił kolejny punkt pobrań materiału do badania wykrywającego obecność wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR. Specjalny mobilny punkt pobrań typu „Drive&Go-Thru” zlokalizowany jest na Stadionie Miejskim przy ulicy Słonecznej 1 w Białymstoku.

Badania wykonywane są metodą real time RT-PCR, testami z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO.

Laboratoria Medyczne Diagnostyka przeprowadzają testy molekularne metodą RT-PCR w kierunku SARS-CoV-2 w specjalnych punktach: mobilnych punktach Drive&Go-Thru oraz w stacjonarnych punktach wymazowych.

W listopadzie 2020 Diagnostyka uruchomiła punkt pobrań „Drive&Go-Thru” na Stadionie Hutnika w Krakowie, natomiast w październiku 2020 otwarte zostały punkty zlokalizowane w Jastrzębiu Zdroju, w Warszawie oraz w Kaliszu.

Laboratoria Diagnostyki z całego kraju znajdują się na liście placówek upoważnionych przez Ministerstwo Zdrowia do wykonywania testów w kierunku koronawirusa.

Czytaj także: Kolejne laboratoria Alab na liście uprawnionych>>>

Diagnostyka posiada ponad 150 laboratoriów, ponad 800 punktów pobrań w całej Polsce  oraz kilkanaście mobilnych punktów pobrań (Drive&GoThru). Oferuje największy wybór badań laboratoryjnych (2500 rodzajów testów). Firma obsługuje miliony pacjentów rocznie oraz współpracuje z kilkoma tysiącami placówek ochrony zdrowia.

Do Grupy Diagnostyka należą również specjalistyczne podmioty zajmujące się genetyką (między innymi Genesis, Genomed czy Oncogene Diagnostics) oraz największa w Polsce, prywatna specjalistyczna sieć laboratoriów histopatologicznych – Diagnostyka Consilio.

Czytaj także: Diagnostyka przebadała bezpłatnie nauczycieli>>>