Diagnostyka wprowadziła badania wysyłkowe 

0
133

Spółka Diagnostyka wprowadziło do swojej oferty badania wysyłkowe wykonywane z materiału do samodzielnego pobrania w domu.  Można w ten sposób zlecić między innymi badania dotyczące koronawirusa Sars-CoV-2 wykrywające przeciwciała anty-S w klasie IgG, ilościowo (DBS). 

W ofercie wysyłkowej dostępne są także badania w kierunku ojcostwa i pokrewieństwa.  Zestaw DIAGpack można kupić przez internet, pobraną próbkę wysyła się do laboratorium, a wyniki badań dostępne są online.  

Diagnostyka posiada 170 laboratoriów, ponad 800 punktów pobrań w całej Polsce  oraz kilkanaście mobilnych punktów pobrań (Drive&GoThru). Oferuje największy wybór badań laboratoryjnych (2500 rodzajów testów). Firma obsługuje miliony pacjentów rocznie oraz współpracuje z kilkoma tysiącami placówek ochrony zdrowia.  

Czytaj także: Gdańsk: Diagnostyka oferuje szybkie testy na lotnisku >>>

Laboratoria Diagnostyki z całego kraju znajdują się na liście placówek upoważnionych przez Ministerstwo Zdrowia do wykonywania testów w kierunku koronawirusa. 

Placówki sieci biorą także udział w bezpłatnym projekcie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, który ma określić, ilu Polaków chorowało na Cocvid-19 i jaki odsetek przypadków został rozpoznany i zarejestrowany.  

W ramach projektu OBSER-CO w placówkach Diagnostyki pobierany jest materiał do testu serologicznego, wykrywającego we krwi pacjenta przeciwciała anty-SARS-CoV-2. Ich obecność świadczy o wytworzeniu odporności na koronawirusa po przebytym zakażeniu Covid-19 lub po szczepieniu przeciw tej chorobie.