Gdańsk: Diagnostyka oferuje szybkie testy na lotnisku 

0
211

Spółka Diagnostyka oferuje szybkie testy antygenowe na obecność wirusa SARS-CoV-2 na terenie Portu Lotniczego w Gdańsku. Testy przeznaczone są dla osób, które przylatują z zagranicy i zwalniają z kwarantanny tylko podróżujących spoza strefy Schengen. 

Wynik testu jest dostępny w ciągu 15-35 minut. 

Punkt pobrań i rejestracji na szybkie testy został umiejscowiony w terminalu pasażerskim T2, w strefie zastrzeżonej gdańskiego lotniska. Pasażerowie są testowani jeszcze przed kontrolą dokumentów przez Straż Graniczną. Podczas tej kontroli muszą okazać negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 w formie papierowej, który zwolni ich z obowiązku odbywania 10-dniowej kwarantanny w Polsce. 

Test są wykonywane zarówno u osób dorosłych jak i u dzieci. Koszt testu to 190 zł.  

Diagnostyka posiada ponad 150 laboratoriów, ponad 800 punktów pobrań w całej Polsce  oraz kilkanaście mobilnych punktów pobrań (Drive&GoThru). Oferuje największy wybór badań laboratoryjnych (2500 rodzajów testów). Firma obsługuje miliony pacjentów rocznie oraz współpracuje z kilkoma tysiącami placówek ochrony zdrowia. 

Czytaj także: Diagnostyka inwestuje w innowacyjność i wygodę>>>

Laboratoria Diagnostyki z całego kraju znajdują się na liście placówek upoważnionych przez Ministerstwo Zdrowia do wykonywania testów w kierunku koronawirusa. 

Do Grupy Diagnostyka należą również specjalistyczne podmioty zajmujące się genetyką (między innymi Genesis, Genomed czy Oncogene Diagnostics) oraz największa w Polsce, prywatna specjalistyczna sieć laboratoriów histopatologicznych – Diagnostyka Consilio.